szerda, május 1, 2024
HomeSerie ABennacer röplabdájával folytatódik a Milan munkabírása

Bennacer röplabdájával folytatódik a Milan munkabírása

Milánó továbbra is a Serie A-ban a mérce. A szombati, Cagliari Calcio elleni szűk győzelem a harmadik 1-0-s munkabírású győzelmük volt sorozatban – köztük egy álomgól és egy Zlatan Ibrahimovic-csel való kavarodás.

A szezon elején a Milan még több varázserővel rendelkezett, és több gólt lőtt. De mint mindenki tudja: még egy 1-0-s győzelem is meghozza a kívánt eredményt. Most szombaton pedig a Rossoneri sorozatban harmadszor is betalált.

Hogyan jött létre? Keményen. A kezdetben nyomasztó AC-kezdet után, amelyben Giroud szabadon lőtt Cragno kapus előtt (7. perc), Kessié egy kapufa mellé tartó lövéssel (12.), Brahim Diaz pedig (13.) nem talált be, az akciók nagy része csak hullámzott.

Ez annak is köszönhető, hogy a szorgalmas szardíniaiak hazai stadionjukban nem tudtak semmi kreatívat kitalálni, amivel a két célpontot, Pavolettit és Joao Pedrót reflektorfénybe tudták volna állítani. Csak Grassi lőtt veszélyesen távolról (37.)

Bennacer dübörög, a keresztléc ment

Két dolog döntött a végén.

A Milan először is nagy nyomással kezdett a folytatás után, és a ma este igazán parádésan játszó Theo egy távoli lövéssel tesztelte Cragno kapust (51.). Nem sokkal később a meccs fénypontja: Giroud a büntetőterület közepére cselezett egy lövést a lesről érkező Bennacer elé. A 24 éves játékosnak nem kellett sokáig várnia, hogy a bal oldali kapuba lője a labdát (59.).

A záró szakaszban azonban a lombardok túl sokat pihentek Szardínián, és nem fejezték be az ellentámadásokat a lehetséges 2:0-ért, ami majdnem megbosszulta magát. Különösen a 90. percben egy hihetetlen jelenetben: egy éles jobb oldali keresztlabda után a joker Keita Baldé hajszál híján mellé lőtt, mielőtt Pavoletti ráugrott a labdára, és közelről a keresztlécet találta el fejjel. Ezután Marin is beszállt a játékba, de a labda nem ment be. Azért is, mert Bennacer és a kapus Maignan a helyszínen volt.

A Milan a kellő adag szerencsével végre megszerezte a 20. hárompontosát, ezzel alátámasztva az első helyet a Napoli (2-1 az Udinese ellen) és az ismét elbukó bajnok Inter (csak 1-1 a Firenze ellen) előtt.

Bullying és rasszizmus?

Kellemetlen mellékszál: Közvetlenül a végső sípszó után még mindig fellángolt a harag a játékosok között, percekig tartó hatalmas veszekedés zajlott a pályán. Köztük volt a későn becserélt Ibrahimovic is, aki összeverekedett néhány Cagliari-játékossal, és saját társai lefogták vagy ellökték. Lehetséges kiváltó ok: A Milan szakemberét, Tomorit, aki 2021 nyarán, a Chelsea-től való átigazolása óta egyre inkább intézménnyé vált, a jelek szerint megrohamozta a tömeg. A következő napokban kiderül, hogy rasszista sértegetésekről volt-e szó.