неделя, април 28, 2024
HomeSerie AВлахович е във въздуха: Juve решава задачата си във Фрозиноне

Влахович е във въздуха: Juve решава задачата си във Фрозиноне

Juventus Торино намали разликата с лидера в лигата Интер Милано на една точка. Бианконерите спечелиха в последния момент на финалния етап на надпреварата при непокорния промотиран отбор на Фрозиноне Калчо

Масимилиано Алегри беше без Киеза (контузия) след равенството 1:1 в Генуа 1893, а Влахович беше само на пейката с травма. Двамата нападатели Гати и Мирети бяха заменени от Алекс Сандро, Рабио, Милик и младока Йълдъз за първи път.

Фрозиноне беше изненадал напълно всички при победата си с 4:0 за купата в Наполи. Треньорът Еузебио ди Франческо пренареди стартовата единайсеторка на Везувий, включително постоянния страж Турати и топ реализатора Суле (шест гола), като на терена се появи нов секстет

Yildiz вкара гол след самостоятелен пробив

Juventus веднага иззе инициативата на терена на Фрозиноне, които се бяха окопали в собствената си половина. Доминацията на Старата госпожа скоро се отрази в цифри, а младокът Йълдъз увенча дебюта си в стартовия състав с първия си гол в Серия А (12′) след атака с преса и страхотен самостоятелен пробив.

След това торинци почиваха на преднината си, което вкара в играта новопостъпилите, които първоначално пренасяха действията все повече в половината на съперника си и бяха близо до изравняване с удар на Баренечеа от свободен удар (22′).

След половин час игра втородивизионният отбор се откъсна от изчаквателната си нагласа. Докато видимо стараещите се домакини не успяха да създадат повече убедителни шансове в почти равностойното първо полувреме, Костич пропусна да вкара за 2:0 при контраатака от обещаваща позиция (39′).

Баес се възползва от прекрасния пас на Монтериси

След подновяването на играта „бианконерите“ отново станаха пасивни и Фрозиноне веднага ги наказа: Баез изравни след точен пас на Монтеризи в 51-ата минута срещу прекалено жива защита и Шчесни, който не се представяше по най-добрия начин.

Алегри реагира с тройна смяна, включвайки наред с другите и Влахович. Новопостъпилият отбор обаче се беше запалил и почти обърна мача (Суле, 58). Малко по-късно Влахович имаше първата си акция в другия край, нападателят стреля твърде централно след силно включване и Турати имаше късмет (63′).

Фрозиноне продължи да бъде по-активен и имаше ясно изразено желание да спечели требъл: Шчесни трябваше да се постарае, за да предотврати прекрасния удар на Харуи (72′).

Влахович решава мача с точен удар с глава

Промоутърът държеше добре Юве на разстояние през второто полувреме, но La Vecchia Signora увеличи напрежението в заключителните етапи: Ножичният удар на Маккени удари напречната греда (76′), но бившият играч на Шалке все пак беше един от главните герои и предостави перфектно подаване за Влахович, който отбеляза победата с прецизен удар с глава (81′).

Серия А се играе и между празниците: Фрозиноне продължава с гостуване на Лацио Рома (петък, 20:45 ч.), а Юве е домакин на АС Рома в събота (20:45 ч.).