събота, май 11, 2024
HomeLa LigaВалекано измъкна точка от "Бернабеу

Валекано измъкна точка от „Бернабеу

След победата в последната минута в Класикото Реал Мадрид изненадващо не успя да защити преднината си пред ФК Жирона с равенство 0:0 срещу Райо Валекано

Карло Анчелоти направи четири промени в сравнение с победата с 2:1 в Класикото в Барселона: Фран Гарсия, Камавинга, Модрич и Йоселу започнаха на мястото на Менди, Чуамени, Кроос и Родриго.

Рамото на Белингъм и Димитриевски на фокус

Въпреки че Феде Валверде почти даде преднина на „белите“ в началото на мача, но беше отказан един на един от внимателния страж на Райо Димитриевски (6), мачът започна неспокойно за Реал. От една страна, няколко изгубени топки помогнаха на Валекано да вкара няколко дузпи в началото, а от друга, зрителите на „Сантяго Бернабеу“ преживяха страшен момент в 10-ата минута: Белингам падна неловко на лявото си рамо, след като игра с топката с гърди, докато падаше, и трябваше да бъде лекуван няколко минути с болезнено лице, преди да може да продължи.

С напредването на първото полувреме отборът на Анчелоти увеличи натиска. Жозелу първо не уцели целта с глава (26′) – а след това не успя да вкара в заключителните етапи преди почивката, след като Винисиус Жуниор бе подгонил Димитриевски със силен шут (39′). Малко след това Белингам отново бе в центъра на вниманието във футболно отношение, когато елегантно се изведе на стрелкова позиция след заучена ситуация – и само за малко не уцели вратата (43′).

Оградата на Валекано издържа до края

След почивката мачът окончателно се превърна в двубой с един гол, въпреки че Райо все още беше добре позициониран, поне в центъра на защитата. Винисиус Жуниор за малко не успя да се разпише след подаване на Модрич (48′). И така всичко продължи: Жозелу стреля с глава малко над вратата (55′), а след това предполагаем гол на Винисиус Жуниор правилно бе отменен, защото Жозелу бе в офсайд (66′).

Жокерът Родриго за малко да пропусне в заключителните етапи (71), а Мумин само успя да блокира с рамо удара на Белингъм (73). В емоционалната, но футболно непривлекателна финална фаза на „белите“ им липсваше финален удар, за да създадат чисти голови положения срещу страстно защитаващия се отбор на Райо – и така аутсайдерите, непобедени вече девет поредни пъти, взеха точка от мадридския квартал Валекас.

Реал продължава с още два домакински мача – първо в Шампионската лига в сряда (21:00 ч.) срещу Спортинг Брага, а след това в събота (21:00 ч.) в Ла Лига срещу ФК Валенсия. В последния мач „белите“ ще бъдат без Рюдигер, който малко преди края на мача с Райо си изкара 5-ия жълт картон за сезона. Валекано е домакин на изненадващия лидер ФК Жирона в събота (14:00 ч.).