събота, април 27, 2024
HomeNBAБратята Вагнер печелят срещу Финикс - Pistons шокират Thunder

Братята Вагнер печелят срещу Финикс – Pistons шокират Thunder

Франц Вагнер не изживява най-добрата си вечер, но все пак празнува победата на Орландо Меджик срещу Финикс Сънс заедно с брат си Мориц. Вечерта завършва с разочарование за Денис Шрьодер – а Детройт Пистънс печелят шестата си победа за сезона

В сянката на мачовете от първенството в НФЛ, в НБА беше предвидена само една управляема програма късно вечерта в неделя и през нощта в понеделник – но в нея имаше подготвена изненада: Детройт Пистънс шокираха Оклахома Сити Тъндър, най-добрия отбор в Западната конференция, като очевиден аутсайдер и отпразнуваха едва шестата си победа за сезона в 46-ия си мач.

Центърът Дженън Дюрен се представи отлично, като събра 22 точки и 21 борби (и 6 асистенции). Джейдън Айви добави 19 точки, включително важни кошове към края на третата четвърт, които предизвикаха серия от 10:0 за домакините. В резултат на това Детройт дръпна с 16 точки напред. Пистънс не оставиха нищо на случайността в последния период и спечелиха със 120:104. 31 точки за 29 минути за OKC вкара Шай Гилджъс-Александър, който обаче изобщо не игра в четвъртата четвърт.

Братя Вагнер печелят – Шрьодер губи

Въпреки разнопосочното представяне на световния шампион Франц Вагнер, Орландо Меджик спечелиха домакинския си мач срещу Финикс Сънс, водени от суперзвездата Кевин Дюрант. Вагнер вкара само три от единадесетте си стрелби при победата със 113:98 и завърши с единадесет точки, осем борби и седем асистенции. По-големият му брат Мориц Вагнер се отличи с 16 точки и дванадесет борби, а Паоло Банчеро беше най-добрият реализатор на „Меджик“ с 26 точки.

„Мо ни даде много допълнителни притежания с работата си в нападение“, заяви треньорът на Меджик Джамал Мозли, като похвали работата на немския халф, който грабна пет борби в нападение. „Хората често не осъзнават колко важно е това в мач като този срещу елитен отбор, който вкарва точки, да имаш допълнителни притежания.“

Дюрант вкара само 15 точки за „Сънс“, а изключителните 44 точки на Девин Букър (17/26 FG) не бяха достатъчни за гостите, които успяха да вкарат само шест точки в таблото в последните десет минути на мача и общо потънаха само в слаби четири от 14 опита за три точки.

Денис Шрьодер и Торонто Раптърс претърпяха горчиво поражение от Атланта Хоукс, които вкараха решителния кош едва 1,3 секунди преди края, за да направят резултата 126:125. Садик Бей превърна отскочилия в нападение кош в забивка, след като Трей Йънг не беше успял с опита си за забивка. Бей отбеляза 26 точки, докато Йънг беше най-резултатният играч в мача с 30 точки. Шрьодер игра от самото начало, но трябваше да седне в последните две минути, след като получи шестия си фаул. В крайна сметка пойнт гардът записа 14 точки, 6 асистенции, 2 борби и 4 откраднати топки за Раптърс.