събота, април 27, 2024
HomeBasketballБон отново побеждава Лудвигсбург

Бон отново побеждава Лудвигсбург

В края на груповата фаза в 16-ия кръг на Шампионската лига Бон отново побеждава Лудвигсбург и си осигурява първото място. Лудвигсбург завършва на второ място

Телеком Баскетс Бон си осигури домакинство в четвъртфиналите на Шампионската лига по баскетбол срещу MHP Riesen Ludwigsburg. Германските вицешампиони спечелиха с 85:81 (52:49) в Лудвигсбург в сряда, за да завършат на първо място в група J. Силас Мелсън от Лудвигсбург беше най-добрият реализатор с 23 точки. Глин Уотсън (17) отбеляза най-много точки за Бон.

Докато Бон вече може да играе два пъти у дома в най-добрата серия от три мача на четвъртфиналите, Лудвигсбург трябва да изиграе два мача навън като втори в групата. И двата отбора вече се бяха класирали за кръга на най-добрите осем преди мача.

Бон беше по-точен през първата четвърт. През втората четвърт Лудвигсбург играеше по-концентрирано, особено в нападение, и се приближаваше все повече. След полувремето домакините на старши треньора Джош Кинг поеха инициативата и обърнаха мача. Лудвигсбург вече имаше по-висок процент на стрелба, особено от линията за три точки.

Надеждите за спечелване на групата обаче скоро угаснаха, тъй като в началото на последната четвърт Бон се върна в борбата и изравни. След това Telekom Baskets заиграха концентрирано, запазиха високия си процент на стрелба и отново дръпнаха леко напред. Всеки път, когато Лудвигсбург отново намаляваше разликата, Бон я увеличаваше