hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballBonn ismét legyőzte a Ludwigsburgot

Bonn ismét legyőzte a Ludwigsburgot

A Bajnokok Ligája 16. fordulójának csoportkörének végén a Bonn ismét legyőzte a Ludwigsburgot, és bebiztosította első helyét. A Ludwigsburg a második helyen végez

Telekom Baskets Bonn biztosította a hazai pályát a kosárlabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az MHP Riesen Ludwigsburg ellen. A német második helyezett szerdán 85:81 (52:49) arányban nyert Ludwigsburgban, és ezzel első helyen végzett a J csoportban. A Ludwigsburg játékosa, Silas Melson volt a legjobb pontszerző 23 ponttal. A Bonnnál Glynn Watson (17) volt a legtöbbször eredményes.

Míg a Bonn a legjobb háromból három sorozatban kétszer játszhat otthon a negyeddöntőben, addig a Ludwigsburgnak csoportmásodikként két meccset kell idegenben játszania. Mindkét csapat már a mérkőzés előtt kvalifikálta magát a legjobb nyolc közé.

Az első negyedórában a Bonn volt pontosabb. A Ludwigsburg a második negyedben koncentráltabban játszott, különösen támadásban, és egyre közelebb került. A félidő után Josh King vezetőedző hazaiak átvették a kezdeményezést és megfordították a mérkőzést. A Ludwigsburg most már nagyobb százalékkal dobott, különösen a hárompontos vonalról.

A csoportgyőzelem reményei azonban hamar szertefoszlottak, mivel a záró negyed elején a Bonn ismét felzárkózott és egyenlített. A Telekom Baskets ezután koncentráltan játszott, magasan tartotta dobószázalékát, és ismét kis híján elhúzott. Amikor a Ludwigsburg újra felzárkózott, a Bonn növelte a különbséget