петък, май 3, 2024
HomeBasketballБон и Вюрцбург се подхлъзват - Хамбург побеждава Лудвигсбург

Бон и Вюрцбург се подхлъзват – Хамбург побеждава Лудвигсбург

На старта на BBL в събота Лудвигсбург загуби в Хамбург. Вечерта Вюрцбург и Бон загубиха срещу изпадналите в криза

Вюрцбург Баскетс и Телеком Баскетс Бон претърпяха неочаквани поражения в надпреварата за местата, даващи право на участие в плейофите, в 29-ия ден на Бундеслигата. Вюрцбург загуби с 86:95 у дома от „морските вълци“ от Рощок и претърпя второ поредно поражение.

Дори 29-те точки на топ реализатора Отис Ливингстън II не помогнаха срещу североизточните германци. Дерик Алстън-младши беше най-добрият реализатор за Рощок, който с 25 точки отбеляза изключително важна победа в битката за оставане в лигата. Въпреки че Ливингстън спечели двубоя между най-добрите реализатори срещу Алстън, играчът на Рощок взе победата. Единствено Джъстин Яворски от Хайделберг (21 точки средно) е вкарвал по-често от Ливингстън (20,8) и Алстън (19,2) в лигата.

Победата на „морските вълци“ беше още по-ценна, тъй като HAKRO Merlins Crailsheim също спечели мача си срещу Telekom Baskets Bonn с 98:89 в подземието. Крейлсхайм е на 17-о място със седем победи и по този начин на първото място за директно изпадане, докато Рощок е с осем победи – и все още има мач преднина.

Докато Крейлсхайм по този начин запазва надеждите си в подножието, Бон претърпя още един неуспех. Това беше четвъртото поредно поражение на Telekom Baskets като гост, което означава, че те пропуснаха директния скок в местата за плейофите

Хамбург празнува важна победа срещу Лудвигсбург

Веолиа Тауърс Хамбург отпразнува важна победа с 98:84 срещу МХП Ризен Лудвигсбург. Кулите подобриха рекорда си до 14 победи и 15 поражения ипо този начин затвърдиха десетото място, което все още им дава право на участие в плейофите. От друга страна, Лудвигсбург претърпя дванадесетото си поражение и така претърпя неуспех в надпреварата за сигурно място в плейофите.

Лудвигсбург започна силно в ханзейския град и поведе със 17:5 в началото, но Хамбург си проби път обратно и на почивката водеше с 48:46. Второто полувреме дълго време беше равностойно, но около седем минути преди финалната сирена „кулите“ за първи път откриха двуцифрена преднина и не я изпуснаха