вторник, май 7, 2024
HomePremier LeagueБлагодарение на Макгин: Вила празнува 15-а поредна домакинска победа и се изкачва...

Благодарение на Макгин: Вила празнува 15-а поредна домакинска победа и се изкачва на върха

След като победи Ман Сити с 2:1, Астън Вила победи и Арсенал с 1:0, за да удължи серията си от домакински победи във Висшата лига на 15 поредни

Треньорът на Вила Унай Емери не направи промени в стартовата си XI от победата над Манчестър Сити с 2:1. За „артилеристите“ Микел Артета, който беше отстранен и можеше да гледа мача само от трибуните, направи една промяна в сравнение с дивата победа с 4:3 в Лутън Таун: Зинченко замени Кивиор (скамейка) от лявата страна на защитата.

Бейли е лек в краката си, Макгин е хладен като краставица

Вила започна ударно и в началните етапи притисна лондончани, които влязоха в 15-ия мач от Висшата лига като лидери, предимно в собствената им половина. След чудесна атака отдясно бившият играч на Леверкузен Бейли подаде в центъра на Макгин, който от завоя вкара, за да даде преднина на бирмингамци с 1:0 (7′).

На „артилеристите“ им отне известно време да влязат в мача. Въпреки това в средата на първото полувреме Йодегаард, Хаверц &; Ко започнаха да се ориентират и създадоха редица шансове. Ödegaard и Gabriel Jesus обаче не успяха да преодолеят на два пъти Емилиано Мартинес (33, 39, 42), а Диего Карлос изчисти от голлинията след шут на Gabriel Martinelli над вратаря (36). На почивката Вила запази крехката си преднина.

Ръка на Хавертц предотвратява изравнителен гол

Домкините продължиха да играят с Диаби вместо с Бейли след края на полувремето. Арсенал отново доминираше в играта, но недостатъците им си оставаха реализирането на шансовете. Първо, Вила имаше късмет, че топката се отби от ръцете на Мартинес и тялото на Уоткинс само за да се удари в гредата на собствената им врата (57′), а след това Одегаард не уцели целта след пас на Хаверц (58′).

След бурния първи четвърт час лондончани намалиха малко натиска и сега Вила имаше възможност да контраатакува: Дигне не успя да преодолее Рая (61), а стражът на Арсенал бе изпреварен и от Уоткинс (68). Диаби е автор и на двата гола. След това Арсенал дълго време се бори срещу страстната си защита, преди Хаверц да вкара от близко разстояние в 90-ата минута и да направи 1:1. Голът обаче не беше признат заради игра с ръка на германеца непосредствено преди попадението.

Астън Вила първо се изправя срещу Зрински Мостар в Конферентна лига Европа в четвъртък (18:45 ч.), преди да пътува до ФК Брентфорд във Висшата лига в неделя (15:00 ч.). Арсенал играе в ПСВ Айндховен в Шампионската лига във вторник (18:45 ч.), преди да продължи кампанията си в лигата у дома срещу Брайтън в неделя (15:00 ч.).