четвъртък, май 9, 2024
HomeNBAБлагодарение на Дончич: Мавс победиха Клипърс и направиха резултата 2:1

Благодарение на Дончич: Мавс победиха Клипърс и направиха резултата 2:1

Далас Маверикс и техният ключов играч Лука Дончич поведоха в плейофната серия срещу Лос Анджелис Клипърс. Тимбъруулвс са на крачка от това да се класират за втория кръг.

Далас Маверикс поведоха с 2:1 в серията от първия кръг на плейофите в НБА срещу Лос Анджелис Клипърс. В петък (местно време) тексасците спечелиха първия си домакински мач в най-добрата серия от седем мача със 101:90. Четвъртият сблъсък ще се проведе отново в Далас в неделя (местно време). Лука Дончич изигра страхотен мач, като малко не му достигна да направи трипъл-дабъл с 22 точки, десет борби и девет асистенции, а Макси Клебер се отчете с три точки и три асистенции.

В разгорещения мач бяха раздадени пет технически и един неспортсменски фаул; Ръсел Уестбрук от „Клипърс“ и Пи Джей Уошингтън от „Маверикс“ бяха изгонени в средата на четвъртата четвърт след блъскане и сбиване. В този момент Мавс вече водеха с 16 точки, а домакините се бяха откъснали след доминираща втора четвърт (36:18).

Мидълтън с твърде малко 42 точки – Тимбъруулвс на ръба на прогреса

Тайръс Халибъртън изведе Индиана Пейсърс до домакинска победа със 121:118 след продължения над Милуоки Бъкс, с което Пейсърс поведоха с 2:1 в серията след победи. Халибъртън вкара стрелбата си 1,6 секунди преди края, за да изравни резултата, въпреки че беше фаулиран, и реализира бонусния свободен удар за крайния резултат. Той отбеляза трипъл-дабъл с 18 точки, 16 асистенции и 10 борби. Бъкс, които отново бяха без суперзвездата си Джанис Антетокунмпо, бяха водени от Крис Мидълтън. 32-годишният играч вкара 42 точки и спаси отбора си с тройка в продължението.

Минесота Тимбъруулвс е на крачка от това да се класира за втория кръг на плейофите. Третият отбор в основния кръг спечели и третия си мач срещу Финикс Сънс и се нуждае само от още една победа, за да продължи напред след гостуването със 126:109. Антъни Едуардс поведе Тимбъруулвс с 36 точки. По този начин отборът от Минеаполис ще спечели плейофна серия за първи път от 2004 г. насам.