csütörtök, május 9, 2024
HomeNBAHála Doncicnak: a Mavs legyőzte a Clipperst és 2:1-re nyert

Hála Doncicnak: a Mavs legyőzte a Clipperst és 2:1-re nyert

A Dallas Mavericks és kulcsjátékosa, Luka Doncic átvette a vezetést a Los Angeles Clippers elleni playoff-sorozatban. A Timberwolves a második körbe jutás küszöbén áll

A Dallas Mavericks 2:1-re vezet az NBA rájátszás első körös sorozatában a Los Angeles Clippers ellen. A texasiak helyi idő szerint pénteken 101:90-re nyerték a legjobb hétből álló sorozat első hazai mérkőzését, a negyedik összecsapásra pedig helyi idő szerint vasárnap ismét Dallasban kerül sor. Luka Doncic nagyszerű meccset játszott, 22 ponttal, tíz lepattanóval és kilenc assziszttal alig maradt le a tripla-dupláról, míg Maxi Kleber három pontot és három asszisztot jegyzett.

A kiélezett mérkőzésen öt technikai faultot és egy sportszerűtlen faultot osztottak ki; a Clippersből Russell Westbrookot és a Mavericksből P.J. Washingtont a negyedik negyed közepén küldték ki, miután lökdösődés és dulakodás történt. Ekkor már 16 ponttal vezetett a Mavs, a házigazdák pedig egy domináns második negyed után elhúztak (36:18).

Middletonék 42 pontja túl kevés – a Timberwolves a továbbjutás szélén

Tyrese Haliburton vezetésével 121-118-as hazai hosszabbításos győzelmet aratott az Indiana Pacers a Milwaukee Bucks ellen, így a Pacers győzelmek után 2-1-re vezet a sorozatban. Haliburton 1,6 másodperccel a vége előtt dobta be az egyenlítésért járó büntetőt annak ellenére, hogy faultolták, majd a bónusz büntetőt is értékesítette a végeredményt. Tripladuplát ért el 18 ponttal, 16 assziszttal és tíz lepattanóval. A Bucksot, amely ismét szupersztárját, Giannis Antetokounmpót nélkülözte, Khris Middleton vezette. A 32 éves játékos 42 pontot szerzett, és a hosszabbításban egy hárompontossal mentette meg csapatát.

A Minnesota Timberwolves a rájátszás második fordulójába jutás küszöbén áll. Az alapszakasz harmadik helyezettje harmadik meccsét is megnyerte a Phoenix Suns ellen, és a 126-109-es idegenbeli győzelem után már csak egy győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz. Anthony Edwards 36 ponttal vezette a Timberwolvest. A minneapolisi csapat így 2004 óta először nyerne playoff-sorozatot.