понеделник, април 29, 2024
HomeChampions LeagueБенфика прави Шампионската лига перфектна срещу Киев

Бенфика прави Шампионската лига перфектна срещу Киев

Бенфика Лисабон удари билета си за Шампионската лига. Отборът на треньора Роджър Шмид убедително побеждава с 3:0 във втория мач срещу Динамо Киев.

Стартната позиция за орлите беше идеална. След победата с 2:0 в първия мач срещу Киево Бенфика влезе в домакинския мач на „Естадио да Лус“ с широки гърди – и те щяха да нарастват малко по малко. Треньорът Роджър Шмидт разчита на своите единадесет от първия мач и очевидно е взел точното решение. В началото Лисабон притисна Динамо дълбоко в собствената им половина и създаваше шанс след шанс.

Накрая именно Отаменди с точен удар с глава оформи преднината на домакините (27-и). До този момент нямаше почти нищо от Киев. Треньорът на Динамо Мирча Луческу бе сменил отбора си на четири позиции, като някои от тях трябваше да промени. Например Циганков, който имаше важен принос в първия етап, отсъстваше. Караваев започна на негово място, но не успя да се разпише в играта.

Benfica с двоен удар точно преди почивката

Наместо това играха само португалските рекордьори. След огромна грешка на Сирота, Рафа получи свободен ход и трябваше само да вкара за 2:0 (40.). Само две минути по-късно Давид Нерес вкара топката в мрежата с удар с левия крак (42). Мачът беше решен още преди свирката на полувремето.

Второто полувреме започна с шокиращ момент. Рафа и Гонсало Рамос се сблъскаха един с друг и на двамата се наложи да им бъде оказана медицинска помощ за няколко минути. За Гонсало Рамос, който получи разкъсване по време на акцията, работният ден приключи преждевременно. Вероятно обаче Бенфика няма да се страхува от по-дълъг период на отсъствие.

Орелите се показаха милостиви в последствие и превключиха на бавна скорост. Бенфика многократно имаше половинчати шансове, но рядко беше наистина убедителна. С изключение на 85-ата минута, когато Фернандес получи свободен удар, но не успя да уцели Бушчан от няколко метра. Все пак стражът на Киево беше най-добрият играч на гостите – показателно за доминацията на лисабонците, която тази вечер блестеше с игривост.

В четвъртък Бенфика очаква жребия за Шампионската лига в Истанбул преди гостуването си на Боависта Порто в събота (19:00 ч.). Киев посреща SC Dnipro-1 в неделя (16:00 ч.).