сряда, май 8, 2024
HomeLa LigaБелингъм открива резултата срещу Виляреал - Алаба е сериозно контузен

Белингъм открива резултата срещу Виляреал – Алаба е сериозно контузен

Реал Мадрид постигна категорична победа срещу ФК Виляреал в 17-ия мач от Ла Лига. След силното първо полувреме „бланкос“ трябваше да потреперят малко само през втората част – двойно попадение направи нещата ясни. Тежката контузия в коляното на Алаба помрачи победата

Треньорът на Реал Карло Анчелоти направи ротации в състава си след победата с 3:2 над Унион Берлин във Висшата лига: Лунин, Рюдигер, Менди, Белингам и Брахим Диас започнаха вместо Кепа, Начо, Фран Гарсия, Дани Себалос и Хоселу (всички на пейката). На Кроос отново бе дадена дузпа.

Треньорът на Виляреал Марселиньо беше без стража Йоргенсен, Манди, Алфонсо Педраса и Моралес след поражението с 3:2 от Стад Рен в Лига Европа, а Рейна и бившият играч на Лайпциг Сьорлот паднаха на пейката. Габиа и Фойт напълно отсъстваха от състава на „жълтата подводница“.

Любимците от Мадрид бяха по-добри в мача още от самото начало. Белингам бе дал преднина в началото след грешка на бившия играч на Бланко Раул Албиол (7). В 25-ата минута обаче англичанинът, който сам си бе подготвил сцената, бе на мястото си и с глава вкара 13-ия си гол за сезона. Той бе подготвен от ветерана Модрич – който няколко секунди по-рано не успя да уцели напречната греда (23′).

Алаба е контузен на терена – голът на Родриго все още се брои

Отборът на Анчелоти продължи да доминира, а Виляреал почти не успяваше да се наложи. Въпреки това „белите“ претърпяха шок в средата на първото полувреме, когато Алаба изкълчи глезена си и не можа да продължи заради контузия в лявото коляно, поради което беше заменен (35′). Мадридчани продължиха по позитивен начин, като Родриго вкара от корнер при едно разбъркване (37′). Голът, който първоначално не беше зачетен, беше зачетен след решение на VAR

Второто полувреме започна с лежерно темпо, като първоначално не се случваше почти нищо и от двете страни. Изравнителното попадение най-накрая дойде от нищото чрез Моралес, който се озова пред вратата след хубав пас и запази хладнокръвие пред Лунин (54′). От другата страна Родриго беше отказан от Йоргенсен (57′).

Брахим Диас направи самостоятелен пробив за 3:1

Сега Реал имаше няколко проблема, а Виляреал се бореше да се върне в мача. Но тогава дойде моментът на Брахим Диас. Той набра скорост в средата на терена, заобиколи Куенка в наказателното поле и завърши (64′). Четири минути по-късно Модрич вкара гол след грешка на Капуе (68′).

След 4:1 не се случи почти нищо и Реал си тръгна като заслужен победител. Следващото гостуване на „белите“ е на Депортиво Алавес (четвъртък, 21:30 ч.), който може да гарантира, че Жирона няма да се върне на първото място, което току-що отне от Реал в понеделник (21:00 ч.).