понеделник, април 29, 2024
HomeLigue 1Балогун пропуска две дузпи: Ница сваля Монако от първото място

Балогун пропуска две дузпи: Ница сваля Монако от първото място

В топ мача от Лига 1 между Монако и Ница (0:1) в центъра на вниманието бяха Марчин Булка и Фоларин Балогун. За единия това беше перфектна вечер, а за другия всичко се обърка.

AS Монако се беше препънал наскоро срещу Лориен (2:2), но също така се беше поздравил с успех от върха на таблицата преди шестия мач в Лига 1. Сега предишният трети отбор, ОГК Ница, пътуваше до Княжеството с победа срещу ПСЖ зад гърба си – мач, който не можеше да се очаква ежедневно.

В началото на мача пробилият Головин премина покрай стража на гостите Булка и бе минимално докоснат от защитника на последните Лотоба. За падането беше отсъдена дузпа – която централният нападател Балогун пропусна. Булка удържа дузпата, която беше изпълнена силно и точно, но неточно (12).

Малко преди сигнала за полувремето стана ясно, че това няма да е денят на Фоларин Балогун. От остър ъгъл той уцели само гредата с глава (45.+4).

Още веднъж силен, още веднъж нисък, само че по-централен от първия

Но щеше да стане още по-лошо: След като Минамино беше грубо съборен от Сансон в шестнайсеторката, бившият нападател на Арсенал Балогун отново се извиси от мястото на удара – и всъщност отново не успя да преодолее Булка (55.). Отново силен, отново нисък, само че по-централен от първия опит беше вторият.

Неуспешният работен ден на 22-годишния играч скоро приключи, когато треньорът Ади Хютер го замени с Бен Йедер. Гостите усетиха, че предзнаменованията са благоприятни, и удариха напречната греда с глава на Ндайишимие (77-и). И тогава се случи това, което трябваше да се случи: в първата минута на продълженията резервата на новото попълнение Бога тръгна на огромно соло и завърши великолепно за победния гол за Ница в мача на върха.

Това означава, че OGC прескочи AS Monaco в таблицата и може да се нарече на върха на френската лига поне за една вечер.