вторник, май 7, 2024
HomeBasketballБаварците откраднаха и втория мач от Бон

Баварците откраднаха и втория мач от Бон

След Алба Берлин баварците поведоха с 2:0 в полуфиналната си серия. Отборът от Мюнхен открадна и втория мач в Бон в понеделник. Кошниците на Telekom вече са с гръб към стената.

Баскетболистите на ФК Байерн Мюнхен са само на една победа от участие във финала на плейофите на BBL. В понеделник баварците спечелиха и втория полуфинален мач в Telekom Baskets Bonn с 82:81 (49:44) и водят с 2:0 победи в серията „най-добър от пет“. При победа в Мюнхен в събота баварците ще продължат във финалната серия.

Пред погледа на френския център от НБА Руди Гобер на трибуните, който е играл заедно с Михаел Кесенс от Бон една година във Франция като юноша, бонерите започнаха по-добре. Въпреки че лидерът им Паркър Джаксън-Картрайт трябваше да седне на пейката в началото с два фаула, благодарение на явно по-добрата квота за три точки домакините водеха с 25:21 на почивката в четвъртината.

В 16-ата минута на мача националният играч Андреас Обст вкара първия гол за Мюнхен, а през втората четвърт Обст заедно с Дешан Томас осигуриха преднина от пет точки на почивката. След Джаксън-Картрайт вторият най-добър реализатор на Бон – Джавонтай Хоукинс, също получи четвърти фаул в третата четвърт. Но Карстен Тада и Джереми Морган запазиха Рейнландците в играта.

Баварците набраха скорост в последната четвърт, но Бон нанесе два удара в заключителните етапи. Отело Хънтър отиде на линията за свободни удари три секунди преди края на мача при равенство 81:81 и вкара, за да донесе победата на гостите. Защото Хокинс от Бон пропусна тройката си с финалната сирена.

Telekom Baskets Bonn срещу FC Bayern München 81:82 (44:49)

Bonn : Джереми Морган (17 точки / 1 борби / 1 асистенция), Карстен Тада (16/1/4), Джавонтай Хоукинс (16/3/0), Саулиус Кулвиетис (15/1/1), Паркър Джаксън-Картрайт (11/3/2), Майкъл Кесенс (6/11/1), Александър Липови (0/7/3), Леон Крацер (0/1/0), Тайсън Уорд (0/4/1), Марк Мбоя Котиено (DNP)
Мюнхен : Ник Уейлър-Баб (18 точки / 9 борби / 2 асистенции), Андреас Обст (17/4/1), Дешан Томас (16/2/1), Огнен Ярамаз (7/3/2), Отело Хънтър (7/3/3), Нихад Джедович (5/0/1), Владимир Лучич (4/9/1), Августин Рубит (4/0/0), Леон Радошевич (2/5/2), Джейсън Джордж (2/2/0), Джошуа Обиези (DNP), Пол Зипсър (DNP)
Кварталите накратко: 25:21, 19:28, 20:15, 17:18
Зрители: 6 000