вторник, април 23, 2024
HomeFootballАякс остава без точка: Тадич и Кудус блестят срещу Хееренвеен

Аякс остава без точка: Тадич и Кудус блестят срещу Хееренвеен

Аякс Амстердам отпразнува поредната си категорична победа след 4:0 над Глазгоу Рейнджърс във висшата лига. Лидерите разгромиха с 5:0 Хееренвеен, който преди това бе допуснал само един гол

Въпреки големите сътресения, Аякс Амстердам започна добре сезона. Освен петте победи в лигата, през седмицата амстердамци отбелязаха и победа с 4:0 над Глазгоу Рейнджърс в Шампионската лига. Домакините, в които Клаасен започна вместо Бергхуис, започнаха мача със самочувствие и разбиха защитния вал на SC Heerenveen още в началото, като преди това бяха допуснали само един гол: Тадич подаде топката към Клаасен, който стреля с глава от близко разстояние (4-та минута).

Но малката преднина не беше достатъчна за домакините: Амстердам натисна за следващия гол и изтласка SCH дълбоко в тяхната половина. Неизбежно Тейлър увеличи преднината си на 2:0 след добър четвърт час с далечен удар (16.). Тадич отново бе замесен, след като подаде на полузащитника на границата на наказателното поле от свободен удар.

Тимоси Андершон пропусна последвалия гол

Впоследствие домакините намалиха оборотите с две предавки, което позволи на Хееренвеен да отбележи. Гостите успяха да отбележат отново и отново, но пропуснаха следващия гол поради липса на енергия. Тимоси Андершон пропусна най-голямата възможност, когато не успя да се справи с Пасвеер (35-ата минута), така че на почивката той поведе с 0:2.

Както и през първото полувреме, Амстердам започна второто полувреме с гол. След корнер, изпълнен от Тадич, топката попадна в Кудус, който вкара от движение за предварителното решение (48-ата минута). Ганаецът добави и втория си гол. След като Клаасен и Тадич пропуснаха да вкарат два пъти в една сцена (54-та), Кудус вкара за 4:0 (59-та). Последният гол обаче е отбелязан от жокер: Бробби използва пас на Тадич за крайния резултат 5:0 (70.). Така дебютът на бившия играч на Хофенхайм Грилич, който бе на терена през последния половин час, също бе успешен.

Ajax все още без точка

Докато Аякс остана без загуба на точка, Хееренвеен претърпя първото си поражение за сезона. Шампионите вече се върнаха на върха на таблицата с голова разлика от 21:3 след шест дни игра.