четвъртък, април 18, 2024
HomeBasketballЗавръщащият се Джеймс изведе Лейкърс до победа в продълженията с трипъл-дабъл

Завръщащият се Джеймс изведе Лейкърс до победа в продълженията с трипъл-дабъл

Леброн Джеймс се представи силно и изведе Лос Анджелис Лейкърс до победа срещу Ню Йорк Никс при завръщането си след проблеми с коляното. Братята Вагнер претърпяват поражение в Орландо Меджик.

Лейкърс се наложиха над Ню Йорк Никс със 122:115 в извънредно време в събота (местно време). Джеймс постигна трипъл-дабъл с 29 точки, 13 борби и 10 асистенции – 103-ия в кариерата му, след като бе отстранен от игра за пет мача.

„Той е невероятен“, възхити се треньорът на Лейкърс Франк Вогел. „Таймаутът му се отрази добре. Не искахме той да играе 39 минути, за което, разбира се, повлияха и продълженията. Но той просто изигра страхотен баскетболен мач.“

Въпреки това началото за Лейкърс беше всичко друго, но не и добро. Гостите натиснаха темпото от самото начало и бързо поведоха с 21:6. Особено пойнт гардът R.J. Barrett, който беше най-добрият реализатор в мача с 39 точки, и бившият Laker Julius Randle с 32 точки не можеха да бъдат контролирани.

В третата четвърт обаче Лейкърс превърнаха изоставането си от 56:71 на полувремето в преднина от 87:84. След това те увеличиха преднината си, но Барет изравни осем секунди преди края. След това домакините си осигуриха домакинска победа в продълженията, за да останат на девето място на Запад.

Братя Уогнър допуснаха домакинско поражение с Орландо

Магията на Орландо на Франц и Мориц Вагнер претърпя поражение у дома. Срещу силния Мемфис Гризлис „Меджик“ загубиха категорично със 115:135. Те изоставаха още след първата четвърт с 13 точки. Франц Вагнер беше третият най-добър реализатор на своя отбор с 15 точки. Брат му Мориц се включи от пейката и допринесе с 9 точки и 5 борби. След загубата Орландо остава на последно място в Източната конференция, а Гризлис – на трето място на Запад.