hétfő, április 29, 2024
HomeTennisZverev kikapott Tsitsipastól a római elődöntőben

Zverev kikapott Tsitsipastól a római elődöntőben

Róma – Az olimpiai bajnok teniszező, Alexander Zverev lemaradt a római salakpályás torna döntőjéről. A 25 éves játékos az elődöntőben alig több mint két és fél óra alatt 6-4, 3-6, 3-6-ra kikapott a görög Stefanos Tsitsipas-tól.

A világranglista-ötödik Tsitsipas a szerb Novak Djokoviccsal találkozik a Masters 1000-es olaszországi torna döntőjében, miután a második elődöntőben 6-4, 6-3-ra legyőzte a norvég Casper Ruudot. A világranglista-harmadik Zverev jól kezdte a tizenkettedik párharcot a két hellyel lejjebb rangsorolt Tsitsipas ellen, az első szettet megnyerve. A második szettben azonban a 23 éves görög egyre jobban belelendült a mérkőzésbe, míg Zverev túl sok hibát vétett. A harmadik szettben Tsitsipasnak az ötödik gémben sikerült a valószínűleg döntő brék – Zverev a meccs negyedik kettős hibájával adta meg ellenfelének a bréklabdát.

A két világklasszis játékos idei harmadik elődöntőjében a görög már a második győzelmét ünnepelhette, nem érdemtelenül. Egy hete Madridban három szettben kapott ki Zverevtől, előtte Monte-Carlóban Tsitsipas két fordulóban is egyértelműen nyert. Összességében ez volt a görög teniszező nyolcadik győzelme.

Miután az előző héten legyőzte Tsitsipast, Zverevnek nem volt esélye a fiatal spanyol sztár, Carlos Alcaraz ellen a madridi döntőben. Az olimpiai bajnoknak tehát van még hova fejlődnie a május 22-én kezdődő French Openre.