петък, април 26, 2024
HomeTennisЗверев губи от Циципас на полуфинала в Рим

Зверев губи от Циципас на полуфинала в Рим

Рим – Олимпийският шампион Александър Зверев не успя да се класира на финала на турнира на клей в Рим. 25-годишният тенисист загуби на полуфинала от гърка Стефанос Циципас с 6:4, 3:6, 3:6 за малко повече от два часа и половина.

Световният номер пет Циципас ще се изправи срещу сърбина Новак Джокович на финала на турнира от сериите Мастърс 1000 в Италия, след като победи норвежеца Каспер Рууд с 6:4, 6:3 във втория полуфинал. Третият в света Зверев започна добре двубоя си срещу Циципас, който е класиран с две места по-ниско, като спечели първия сет. Но във втория сет 23-годишният грък навлиза все по-добре в мача, докато Зверев прави твърде много грешки. В третия сет Циципас успя да постигне вероятно решаващия пробив в петия гейм – Зверев даде точка за пробив на съперника си с четвъртата си двойна грешка в мача.

В третия полуфинал между двамата играчи от световна класа през тази година гъркът се радваше на втората си победа, при това не незаслужено. Преди седмица в Мадрид той загуби от Зверев в три сета, а преди това в Монте Карло Циципас бе спечелил категорично в два кръга. Като цяло това беше осма победа за гръцкия тенисист.

След като победи Циципас предишната седмица, Зверев нямаше никакъв шанс срещу младата испанска звезда Карлос Алкарас на финала в Мадрид. Така че олимпийската шампионка все още има какво да подобри за Откритото първенство на Франция, което започва на 22 май.