péntek, május 3, 2024
HomeTennisZverev: "Hiányoztak ezek a csaták".

Zverev: „Hiányoztak ezek a csaták”.

Alexander Zverev egy körrel továbbjutott a US Openen. A bolgár Grigor Dimitrovot győzte le.

Az első két szettben Alexander Zverev és ellenfele, Grigor Dimitrov semmit sem adott egymásnak a US Openen. Az első menet egy tiebreak után a bolgáré lett, a második szintén egy tiebreak után a németé. A harmadik szettben azonban Zverev az első esti találkozóján is méltóan élt a favorit szerepével. A negyedik, döntő szettben hasonló volt a kép: Az olimpiai bajnok a 16 között a világranglista hatodik helyén álló Jannik Sinnerrel találkozik, az olasz lesz Zverev első igazán kemény ellenfele helyi idő szerint hétfőn.

A Louis Armstrong Stadionban zajló éjszakai ülés elején magas színvonalon alakult a mérkőzés, Dimitrov főleg a sok slice-ütésével okozott gondot Zverevnek. „Régen láttam ilyen erős Dimitrovot” – mondta a szakértő Boris Becker a mikrofonba -, a bolgár pedig 1:10 óra után tiebreakben nyerte az első szettet. A német ennek ellenére lelkesen nyilatkozott a mérkőzésről. „Hiányoztak ezek a csaták és ez a hangulat New Yorkban” – mondta Zverev.

Tiebreak dráma a második szettben

Három héttel ezelőtt Cincinnatiben Zverev könnyedén, 6-2, 6-2-re dominált a bolgár felett, de a korábbi világelső nem hagyta magát. Zverev hajtott, a hamburgi játékos idegei kitartottak a második szettben, és egy drámai tie-break után egyenlített – ez volt a mérkőzés fordulópontja.

A világranglista tizenkettedik helyezettje az utolsó német teniszező maradt a Flushing Meadows-i egyéni versenyekben. A 16 között az erős olasz Jannik Sinner várhat Zverevre, majd a negyeddöntőben a címvédő Carlos Alcaraz következik

2020 Zverev bejutott a döntőbe New Yorkban, és csak hajszál híján maradt le első Grand Slam-győzelméről.