vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballZsinórban tizenegyedik győzelem: a Bayern továbbra is a listavezető Chemnitz nyomában

A Bayern kosárlabdacsapata továbbra is megállíthatatlan a Bundesligában. Most a Chemnitz elleni csúcsmeccs következik

A Bayern kosárlabdacsapata továbbra is a listavezető Niners Chemnitz nyomában van a Bundesligában. A müncheniek vasárnap 116:86 (61:43) arányban nyertek a weißenfelsi Syntainics MBC otthonában, és ezzel sorozatban tizenegyedik bajnoki győzelmüket ünnepelhették.

Pablo Laso vezetőedző csapata, amelyben a világbajnok Andreas Obst 25 ponttal a legjobb pontszerző volt, már az első negyedben gondoskodott arról, hogy a dolgok egyértelműek legyenek. Obst nyolc hármast dobott be, némelyiket látványosan, jóval a hárompontos vonal mögül, és csak hajszál híján maradt el attól, hogy beállítsa személyes legjobbját (9). A Bayern a záró negyed elejéig fokozatosan növelte előnyét, és ezzel elrontotta az MBC jubilánsának, a korábbi müncheni játékos John Bryantnek a 450. Bundesliga-meccsét.

A Bayern így 15-3-as győzelmi mérleggel áll, míg a Chemnitz két meccsel többet játszott és eddig 17-3 győzelmet aratott. A két csapat kedden Münchenben találkozik egymással. Az MBC helyzete továbbra is kritikus a szezonbeli 14. vereségük miatt. A klub jelenleg két győzelemmel előzi meg a Hakro Merlin Crailsheim csapatát, amely az első kiesőhelyet foglalja el

AzAlba nyerte az üldözői párharcot – a Göttingen némi lélegzethez jut

AzAlba Berlin nehezen kiharcolt győzelmet ünnepelhetett a frissen feljutott Rasta Vechta otthonában az üldözőpárbajban. Az Alba 98:89-re (43:41) diadalmaskodott az alsó-szászországi klub ellen. A mérkőzés csak a záró játékrészben dőlt el. Az irányító Matteo Spagnolo 16 ponttal brillírozott, míg a világbajnok Johannes Thiemann 15 pontot szerzett.

A nap harmadik mérkőzésén a BG Göttingen a kiesési harcban némi lélegzetvételnyi előnyre tett szert az alagsori rivális Tigers Tübingen elleni 101:70 (42:36) győzelemmel. A BG centere, Karlis Silins (16 pont, 11 lepattanó) dupla-duplával brillírozott