szombat, május 18, 2024
HomeBasketball"Yo, jól fogunk szórakozni": NCAA-bajnoki címet nyert a Kansas

„Yo, jól fogunk szórakozni”: NCAA-bajnoki címet nyert a Kansas

A Kansas Egyetem egyetemi kosárlabdacsapata negyedszer nyerte meg az amerikai NCAA-bajnokságot, véget vetve egy 14 éves szárazságnak

A favorit Jayhakws 72-69-re legyőzte az Észak-Karolinai Egyetem Tar Heels csapatát a bajnoki címért vívott döntőben, helyi idő szerint hétfő este New Orleansban. A Kansas a második félidőben 15 pontos hátrányból fordított. Az amerikai média szerint még soha nem volt ekkora visszatérés egy egyetemi bajnoki döntőben.

David McCormack 40 másodperccel a vége előtt betalált, így a végeredmény 72-69 lett a Kansas javára. Észak-Karolina utolsó négy támadásából nem lett semmi.

„Yo, most nagyon jól fogunk szórakozni „

„A félidőben az öltözőben vigyorogtam a csapattársaimra, és azt mondtam nekik: ‘Hé, most sokkal jobban fogunk szórakozni'” – számolt be McCormack. „Azt hitték, hogy elment az eszem.” Ez volt a Jayhawks negyedik bajnoki címe. Az egykor az NBA világsztárjának, Michael Jordannek a főiskolája, az Észak-Karolina nem tudott első csapatként nyolcadszor is bajnokságot nyerni.

Mindkét egyetem az Egyesült Államokban a főiskolai kosárlabda első számú programjai közé tartozik. James Naismith, a kosárlabda feltalálója volt a Kansasi Egyetem első edzője. Az amerikai Kansas államban, Lawrence-ben található főiskola számára ez az első bajnoki cím 2008 óta.