вторник, май 21, 2024
HomeBasketball"Йо, ще се забавляваме": Канзас печели титлата в NCAA

„Йо, ще се забавляваме“: Канзас печели титлата в NCAA

Колежанският баскетболен отбор на Канзаския университет спечели за четвърти път шампионата на САЩ в NCAA, с което сложи край на 14-годишната суша

Фаворизираните Jayhakws се наложиха над Tar Heels от Университета на Северна Каролина със 72-69 във финалния мач за титлата в понеделник вечер (местно време) в Ню Орлиънс. Канзас преодоля изоставане от 15 точки през второто полувреме. Според американските медии никога не е имало по-голямо завръщане на финала на колежанския шампионат.

Дейвид Маккормак вкара 40 секунди преди края, за да направи крайния резултат 72-69 за Канзас. Последните четири атаки на Северна Каролина не доведоха до нищо.

„Йо, сега ще се забавляваме много „

„На полувремето се усмихнах на съотборниците си в съблекалнята и им казах: „Ей, сега ще се забавляваме много повече“, съобщи Маккормак. „Те си помислиха, че съм се побъркал.“ Това е четвъртата титла на Jayhawks. Северна Каролина, някогашният колеж на световната звезда от НБА Майкъл Джордан, не успя да стане първият отбор, който печели шампионата за осми път.

И двата университета са сред водещите програми за колежански баскетбол в САЩ. Джеймс Нейсмит, изобретателят на баскетбола, е първият треньор в Канзаския университет. За колежа, базиран в Лоурънс в американския щат Канзас, това е първото първенство от 2008 г. насам.