hétfő, május 6, 2024
HomeUEFAFrankfurt támadói ötlethiány: Ki fog rohamozni a Barcelona ellen?

Frankfurt támadói ötlethiány: Ki fog rohamozni a Barcelona ellen?

Az Eintracht Frankfurt FC Barcelona elleni Európa Liga negyeddöntő első mérkőzése előtt egy kijózanító 0:0 volt a Fürth ellen a Bundesligában. A hesseniek támadójátéka ismét gyenge maradt, egyedül a csereként beálló Goncalo Paciencia tudott eredményes lenni. Kire számíthat Oliver Glasner edző a katalánok elleni párharcban?

A 59. perc után Rafael Santos Borré számára véget ért a mérkőzés. Az Eintracht Frankfurt támadója korán elhagyta a pályát szombat délután a SpVgg Greuther Fürth elleni mérkőzésen (0:0). Gyenge teljesítmény, . A kolumbiai a pályán töltött jó egy óra alatt a hazaiak 21 kapura lövéséből mindössze egyet adott le. Az 1,74 méter magas Borré nem tudott helytállni a három frank középpályással szemben, és például a szélső Filip Kostic keresztpasszai nem találtak gazdára.

„Nem ez volt a legjobb teljesítménye” – erősítette meg Oliver Glasner edző. Nem csoda: Borré múlt szerdán még a pályán volt a kolumbiai válogatott Venezuela elleni (1:0) mérkőzésén, csütörtök délután érkezett vissza Hessenbe, pénteken egyszer edzett a társaival, szombaton pedig újra a kezdő tizenegyben volt. Megerőltető volt az etap, Glasner a 60. perc előtt először cserélte le csatárát

Paciencia – az erősebb alternatíva

A lassabb, de fizikailag sokkal erősebb Goncalo Paciencia jött be helyette – és a Frankfurt játéka azonnal élénkebbé vált. Kostic keresztpasszai a portugálban találtak gazdára. Még akkor is, ha az Eintracht nem lett meggyőző: Paciencia 30 perc alatt öt kapura lövést kapott. „Jelen volt és jól teljesített” – dicsérte Glasner. Ez azt jelzi, hogy a Barcelona ellen az erősebb alternatívát fogja választani?

Az utóbbi időben háromszor 5-ös osztályzatot kapott

Borré is a probléma része. De nem ez a fő oka az örökös csatárválságnak. A legutóbbi kilenc bajnoki mérkőzésből haton az SGE gólnélküli maradt, még egy Daichi Kamada Fürth ellen is kevés volt a látnivaló. „Túl lassú”, „túl statikus” és „nem elég intenzív” volt az SGE. Egy olyan teljesítmény, amivel nem valószínű, hogy trófeát nyernek a katalánok ellen.

Kit küld előre Glasner?

Glasner is látja a problémákat, a támadó harmadban mutatkozó pontatlanságról és a büntetőterület birtoklásával kapcsolatos problémákról beszél. „Erről már egy ideje beszélgetünk és edzünk” – hangsúlyozta az osztrák, de az évforduló óta tizenegy meccsen szerzett tizenkét bajnoki gól túl kevés az Eintracht ambícióihoz. Ki állhat tehát csatársorba a katalánok ellen?

A fizikalitás és a büntetőterületen belüli befejező kvalitások Paciencia mellett szólnak, de a hagyományosan labdabirtoklás-fixált spanyolok ellen több tempót és kombinációs képességet is kérhetnének. És ez az, amiben Borré előnyben van. „Több a hely számunkra, amivel könnyebben boldogulunk” – várja Glasner, aki kiemeli Borré munkaterhelését: „Az elmúlt hetekben jól teljesített, még ha nem is szerzett gólt magának”. Célok nélkül azonban semmi sem fog működni az „évszázad játékában „