péntek, március 29, 2024
HomeChampions LeagueXabi Alonso az első számú jelölt Seoane utódjának

Xabi Alonso az első számú jelölt Seoane utódjának

A

Bayer Leverkusen a Porto 0:2-es vereségével elszenvedte a következő kudarcot. Gerardo Seoane edző számára egyre vékonyabb a levegő. Már van is egy forró jelölt az utódjára.

„Pragmatikus ember vagyok. Végül is az eredmények számítanak” – így magyarázta nemrég Fernando Carro menedzser a Bundesliga második helyén álló csapat helyzetét. Jó eredményekre van szükség „nagyon-nagyon-nagyon rövid időn belül”. Ráadásul egy olyan vérszegény teljesítményt, mint a müncheni 0:4, nem szabad megismételni.

A Leverkusen teljesítménye Portóban nem volt vérszegény, főleg az első félidő volt rendben. A szünet után azonban a Bayer hagyta magát felemészteni az immár sokkal agresszívabb portugáloktól, már nem szítottak veszélyt előre, és teljesen megérdemelten kaptak ki. A portugáliai 0:2 volt az újabb kudarc a Bayer eddig elrontott szezonjában. Ez volt a második vereség a Bajnokok Ligájában, a Bundesligában pedig a Werkself mindössze öt ponttal áll a közvetlen kiesőhelyen.

A vereség, a csalódást keltő második félidő és a főnökök mérkőzés előtti bejelentései után a portói meccsnek kellett volna Seoane utolsónak lennie Leverkusenben. A Werksklub amúgy is meggondolta magát az edzői piacon – mondta nyíltan Carro vasárnap a Doppelpass című műsorban való szereplése során.

Xabi Alonso a favorit

És egy forró jelölt máris megvan: a világbajnok Xabi Alonso. Amit az ESPN először jelentett, A spanyol az egyik, ha nem a legfőbb favorit, hogy Seoane utódja legyen.

Xabi Alonso játékosként toronymagas középpályás volt: 114 alkalommal játszott a spanyol válogatottban (16 gól), 79-szer a Bundesligában a Bayernben (5 gól), 272-szer a La Ligában a Real Madridban és a Real Sociedadban (13 gól) és 143-szor a Premier League-ben az FC Liverpoolban (14 gól). A 40 éves szakember ezután három évig, májusig a Real Sociedad második csapatát edzette, azóta pedig állás nélkül maradt.