четвъртък, април 25, 2024
HomeChampions LeagueХаби Алонсо е основният кандидат за наследник на Сеоан

Хаби Алонсо е основният кандидат за наследник на Сеоан

Bayer Леверкузен претърпя поредния си неуспех с 0:2 в Порто. Въздухът за треньора Херардо Сеоане става все по-тънък. Дори вече има горещ кандидат за негов наследник.

„Аз съм прагматичен човек. В крайна сметка важни са резултатите“ – така мениджърът Фернандо Каро наскоро обясни ситуацията на втория отбор в Бундеслигата. Необходими са добри резултати „в много, много, много кратък срок“. Освен това не бива да се повтаря анемично представяне като това с 0:4 в Мюнхен.

Представянето на Леверкузен в Порто не беше анемично, особено първото полувреме беше добро. След почивката обаче Байер се остави да бъде погълнат от вече много по-агресивните португалци, вече не създаваше опасности в предни позиции и загуби напълно заслужено. Резултатът 0:2 в Португалия беше поредният провал в досегашния объркан сезон на Байер. Това беше второто поражение в Шампионската лига, а в Бундеслигата „Веркс“ е на място, даващо право на директно отпадане, със само пет точки.

След поражението, разочароващото второ полувреме и предварителните изявления на шефовете, мачът в Порто трябваше да бъде последният за Сеоан в Леверкузен. Верксклубът така или иначе вече е променил мнението си за треньорския пазар, заяви Каро открито в неделя по време на участието си в предаването „Doppelpass“.

Xabi Alonso е фаворит

А един от горещите кандидати вече е идентифициран: световният шампион Хаби Алонсо. Това, което ESPN първо съобщи, Испанецът е един, ако не и най-големият фаворит за наследник на Сеоан.

Хаби Алонсо е изключителен полузащитник, който играе 114 пъти за испанския национален отбор (16 гола), 79 пъти в Бундеслигата за „Байерн“ (5 гола), 272 пъти в Ла Лига за „Реал Мадрид“ и „Реал Сосиедад“ (13 гола) и 143 пъти във Висшата лига за „Ливърпул“ (14 гола). След това 40-годишният треньор тренира втория отбор на Реал Сосиедад в продължение на три години до май и оттогава е без работа.