péntek, május 3, 2024
HomePremier LeagueWerner és Havertz feküdt tovább: A Chelsea legyőzte az ártalmatlan Sasokat

Werner és Havertz feküdt tovább: A Chelsea legyőzte az ártalmatlan Sasokat

A Chelsea FC megőrizte utolsó esélyét a bajnoki címre ebben a szezonban, mivel legyőzte az ártalmatlan Crystal Palace-t, és bejutott az FA-kupa döntőjébe – ahol az FC Liverpool vár rá

A Kékek edzője, Thomas Tuchel három változtatást eszközölt a kezdőcsapatában a Real Madridban aratott 3-2-es győzelem után, amely nem volt elég a továbbjutáshoz a Bajnokok Ligájában: Christensen, Azpilicueta és Jorginho kezdett Thiago Silva, Kanté és Loftus-Cheek helyett.

Az ellenfél Patrick Vieira négy változtatást eszközölt a Crystal Palace-nál a Leicester elleni 2-1-es vereséghez képest: a kupakapus Butland helyett Guaita, Ward és Eze helyett pedig Clyne és Ayew került be. Ráadásul McArthur kezdett Gallagher helyett, aki a Chelsea kölcsönjátékosaként egy szerződéses záradék miatt nem játszhatott a szülői klubja ellen.

Gólnélküli lett az első félidő

Kemény mérkőzésen mindkét csapat sokáig tapogatta egymást. A Chelsea összességében dominált, de a labdakeringés nagyrészt pomádézottnak tűnt. Ennek megfelelően a Sasoknak nem okozott gondot a Chelsea lassú és ötlettelen támadási törekvéseinek megfojtása – sőt, a nagyon gyenge első félidő legjobb lehetőségét Kouyaté révén meg is teremtették (36.).

A játék a szünet után alig változott. A Chelsea továbbra is fölényben maradt, de teljesen veszélytelen. Kouyaté második jó lehetősége után (61.) a favoritok szerezték meg a vezetést: A labdaszerzés után Havertz jobbról kapott keresztlabdát, amit tökéletesen terelt Loftus-Cheek elé, akinek nem kellett sokáig kérdeznie és közvetlen közelről betalált (65.).

Werner is gólt szerez

Az ezt követően a Palace több támadócserét is végrehajtott, de alig több mint tíz perccel később még nagyobb bajban találta magát, amikor Mount Werner passzából a második gólt is megszerezte (76.). A Sasok alig két perccel később majdnem azonnal visszajöttek, de Andersen elszalasztotta az egyetlen esélyt, hogy egyenlítsen, amikor teljesen üres kapura lőtt.

Mivel a Chelsea az utolsó percekben (90.) Lukaku és Ziyech révén egy nagy kettős lehetőséget is kihagyott, maradt a 2-0, és a favoritok jutottak tovább a május 14-i, FC Liverpool elleni FA-kupa-döntőbe.

A Kékek szerdán az Arsenal FC ellen lépnek pályára, míg a Palace a Newcastle-t fogadja ugyanebben az időpontban.