szombat, május 4, 2024
HomeFootballDupla ütés a szünet után: a PSV legyőzte az Ajaxot, és megnyerte...

Dupla ütés a szünet után: a PSV legyőzte az Ajaxot, és megnyerte a Holland Kupát

Tíz évvel az utolsó kupagyőzelem után a PSV tizedszer nyerte meg a Holland Kupát – ráadásul úgy, hogy hátrányba került, méghozzá éppen az ősrivális Ajax Amsterdam ellen. Roger Schmidt így biztosan egy címmel búcsúzik Eindhoventől.

Egy európai kupakieséssel a poggyászában utazott Rotterdamba a PSV, hogy az ősrivális Ajax elleni kupadöntőt vívja. Roger Schmidt edző ugyanazt a csapatot vetette be a De Kuipon, mint a Leicester elleni 2-1-es vereség alkalmával a Konferencia Liga negyeddöntőjében – Götze és Max következetesen a kezdő tizenegyben volt -, majd látta, hogy védencei szívós szerelésekkel nyomás alá helyezik az Eredivisie listavezetőjét.

Az

Ajax, amely Erik ten Hag edzőt azzal lepte meg, hogy nem szerepeltette a csatár Hallert, eleinte nehezen, de a 23. perc után megszerezte a vezetést: Gravenberch dinamikusan nyomult előre a bal oldalon, és egy Klaassennel való kettős passz után 16 méterről a sarokba lőtt, ezzel 1:0-ra alakította az állást.

A gólnak volt hatása. A PSV lenyűgözte, sok gondja volt a folytatásban, és időnként nem volt több, mint sparring partnere az amszterdamiaknak, akik irányították a labdát és az ellenfelet, de nem mentek utána. Mazraoui balszerencséjére a bal sarokba tartó 18 méteres lövését, amelyet érdemes volt megnézni, a VAR is érvénytelenítette, mert Tadic egy hajszálon múlt, hogy a felívelésnél (44.) Tadic leshelyzetben állt leshelyzetben (44.).

Dühösen jött ki a szünetről a PSV – Tadicnak gondok vannak a posztján

Ez a szünet után megbosszulta magát, amikor a PSV 90 másodpercen belül kétszer is betalált: előbb Sangaré fejelt egy szabadrúgásból keresztbe Gutierreznek (48.), majd Gakpo fejezett be gyönyörűen egy ellentámadást (50.) – és hirtelen 2-1 volt az Eindhoven javára.

Az Ajaxot kihívták, és most hátrányt kellett volna ledolgoznia, hogy elkerülje története első kupakiesését a PSV ellen. Az Eindhoven ellen mindkét bajnoki meccsét megnyerő holland listavezető továbbra is a befejező szerencse hiányával küszködött: Tadic éles szögből a jobb kapufát találta el (59.), míg Mvogo remekül hárított Berghuis elől (74.).

Az Ajax az utolsó 20 percre beálló Hallerrel nem tagadta meg az akaratát, de egyre csak akadozott. A PSV okosan védekezett, de nem játszotta ki jól az ellentámadási lehetőségeit, és kihagyta a döntő gólt – Bruma mellé lőtt (79.), Vertessen a keresztlécet találta el (87.). Tehát izgalmas maradt, de semmi több. A PSV Eindhovennek sikerült megtartania a győzelmet, és tíz év várakozás után első kupagyőzelmét ünnepelhette.

Most mindkét csapat a bajnokságra figyel, ahol a PSV öt meccsel a vége előtt négy ponttal van lemaradva az Ajax mögött. Szombaton tehát kötelező a győzelem Cambuurban (21.00), az Ajax néhány órával korábban Nijmegenben (18.30) lesz kihívó.