csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsWEC Monza 2022: A Peugeot csalódást okozott, Glickenhaus az élen, a hölgyek...

WEC Monza 2022: A Peugeot csalódást okozott, Glickenhaus az élen, a hölgyek pole pozíciót szereztek a GTE Am-ben!

Glickenhaus ellopja a show-t a Toyota és a Peugeot elől: pole pole a monzai WEC futamon – Sarah Bovy szerezte meg a pole-t az Iron Lynx Ferrarival a GTE Am kategóriában

Glickenhaus megveri a nagy hiperautó-gyárakat: Romain Dumas szerezte meg a pole-t a WEC 6 órás monzai futamán! A Glickenhaus 708-as (Pla/Dumas/Derani) versenyautójában a francia a kvalifikáción az élen végzett. Egyetlen ellenfele sem tudta megdönteni az 1:35.416 perces idejét.

A második helyezett 7-es Toyotával (Conway/Kobayashi/Lopez).

„Olaszország a mi lelki otthonunk. 2010 óta dolgozunk együtt a Podiummal [Advanced Technologies]. Ők építették ezt az autót, ők irányítják a versenycsapatunkat. Az, hogy egy kis csapat ki tud állni és harcolni tud az olyan óriások ellen, mint a Toyota, a Peugeot és a Renault/Alpine, az tényleg észbontó” – ujjongott James Glickenhaus.

Peugeot nem tud továbbjutni a P5-ösön

A Peugeot hiperautós újoncai számára nem mentek a terv szerint a kvalifikáción. Gustavo Menezes a 93-as autóval (di Resta/Jensen/Vergne) nem ment időt.

Jensen körülbelül 1:30 perccel a vége előtt megállt a pályán, ami piros fázist váltott ki – a kvalifikáció véget ért, a pozíciók végleg eldőltek. Az összes szabadedzésen a Peugeot-nak még mindig volt legalább egy autója az első 3-ban.

Az LMP2 osztályban Filipe Albuquerque a 22-es United Autosports Orecával (Hanson/Albuquerque/Owen) 1:38.403 perces idővel végzett az élen. Mögötte Mathias Beche az ARC-Bratislava Oreca 41 (Andrade/Habsburg/Nato) versenyzői sorakoztak fel.

Ferrari a monzai pole pozícióval a GTE Pro-ban

A

Ferrari győzött a GTE Pro kategória három gyári versenyzőjének csatájában. Alessandro Pier Guidi, aki a héten Fioranóban csak a hiperautó bemutatóján ült a volánnál, 1:45.270-es idővel szerezte meg a pole-t az 51-es rajtszámú autóval (Pier Guidi/Calado).

„Hihetetlen, hogy ezt otthon, a szurkolóink előtt tehetjük meg. Nagyon szoros volt az összes autó között, de Ale szuper kört futott. Ez egy jó kezdet. A versenyen azonban bármi megtörténhet. Szuper meleg van, így holnap a hőmérsékletet kell kezelnünk. De a versenytempónk nagyon jó” – mondta csapattársunk, James Calado.

A második Ferrari 92 (Christensen/Estre)

Demokrata csapat az élen a GTE Amben

A GTE-Am osztályban is akadt bőven helytállás, ahol az Iron-Dames-Ferrari 77 (Ried/Priaulx/Tincknell) harmadik lett.