szerda, április 17, 2024
HomeSerie AVlahovics újra megcsinálja - Milik pedig tökéletes debütálást ünnepel

Vlahovics újra megcsinálja – Milik pedig tökéletes debütálást ünnepel

A Juventus mostanában nem a szépséggel tündököl, az Öreg Hölgy inkább hűvös fejű rekordbajnokként viselkedik a Serie A kezdete óta. A pontok fontosabbak, mint az eszprit és a látvány. A pontok fontosabbak, mint az eszprit és a látvány, és a La Spezia elleni 2-0-s győzelem ezt ismét megerősítette.

A Juventus bizonyos értelemben domináns volt a Juventus teljesítménye az outsider Spezia Calcio ellen hazai pályán, de csak a labdabirtoklás, játékvezetés, mezőnyfölény kategóriákban. Játékban azonban az Öreg Hölgynek a támadóerő, az átütőerő vagy a befejezési kedv terén sok hiányzott, ahogyan az utóbbi időben is (0-0 a Sampdoriánál, 1-1 a Roma ellen).

A végén egy színvonal hozta meg a megérdemelt szüneti vezetést – és micsoda színvonal: a torinóiak támadója, Vlahovics kapta el a labdát, ahogy napokkal korábban a Giallorossi ellen is, hogy azt a háló jobb felső sarkába pöckölje (9. perc). A Bianconerinek sikerült megtartania előnyét, ami az első 45 perc végéig jól működött. Bár a La Spezia-i vendégek időről időre próbálkoztak a Juve kapuja irányába, ahol a sérült Szczesny helyére Perin állt be (43. perc), veszélyes nem lett belőle.

Gatti és Bremer: nem lehet legyőzni

A folytatás után néhány perc elteltével az első félidő másolatát láthattuk. A Juventus ismét csak azt tette, amit kellett, Kean (46.) és a saját nevelésű Miretti (53.) góljaival. Mindent egybevetve azonban semleges szemszögből nézve már ez is gyenge futballt mutatott, és a két támadó újonc, Kostic és di Maria csatlakozása sem segített.

Mivel azonban a kiesőjelölt Spezia Calcio támadóerői lényegében nem léteztek, a torinói védelmet pedig soha nem támadták, ezért a Bianconeri nem feltétlenül hibáztatható ezért a játékstílusért. Nevezhetjük okosnak és magabiztosnak – de mindig sikeres volt.

A két új középső védő, Gatti (Frosinone) és Bremer (FC Torino), akit az előző szezonban Olaszország legjobb védőjének választottak, nagyon jól megértették egymást, és nem hagyták, hogy bármi rosszul menjen. Úgy tűnik, hogy a tavalyi nagyok Chiellini (Los Angelesbe költözött), de Ligt (FC Bayern) és Bonucci (izomproblémák) hiányában gyorsan egymásra találtak.

Milik premierje

Ezután újabb gól született: Miretti keresztlabdája után a Marseille-ből szerződtetett joker Milik egy ügyes, fordulásból leadott góllal beállította a 2:0 (90.+2) végeredményt – remek debütálás a csatárnak, aki először viselte a Juve mezét. A szezon negyedik meccsén a második győzelem is biztosra vehető volt, ami azt jelenti, hogy a még mindig veretlen Bianconeri (nyolc pont) jól kezdte a szezont, és ott van az élmezőnyben.