szombat, április 27, 2024
HomeSerie AVlahovic és Zakaria gólt lőtt a debütáláskor: a Juventus legyőzte a Veronát

Vlahovic és Zakaria gólt lőtt a debütáláskor: a Juventus legyőzte a Veronát

Dusan Vlahovic és Denis Zakaria álomszerű debütálást ünnepelhetett a Juventus Torinóban a Hellas Verona ellen. A 2-0-s győzelemnél mindketten döntő gólt szereztek.

Várható volt, hogy Vlahovics kilenc nappal a 70 millió euróért történt szerződtetése után rögtön a Hellas Verona ellen kezd. Az Öreg Hölgy túlságosan is vágyott egy új középcsatárra, aki kulcsfontosságú láncszemet képezne Morata és Dybala között. Arról azonban a Juve csak álmodni mert volna, hogy a szerb azonnal a Bianconeri támadójátékának középpontjává válik – de így is lett.

Alig hét perc elteltével Vlahovic mutatta meg először a kvalitásait, de éles lövését 17 méterről a Hellas kapusa, Montipo félrefordította. Tíz perccel később azonban a vendégek kapusa tehetetlen volt: Dybala játszotta fel Vlahovicot, a tehetséges csatár pedig a rohanó Montipo fölé emelt, és 1-0-ra a Juve javára.

Ennek következtében az olasz rekordbajnok nem sokszor tűnt fel a bátran játszó vendégek büntetőterülete előtt, de amikor igen, akkor Vlahovics volt a középpályás. Újra és újra ő volt a keresztpasszok és kombinációk célpontja, a 38. perc után pedig majdnem bravúrt ért el a 22 éves játékos: Morata pontosan keresztbe adott Vlahovicnak, de néhány méterről a hosszú kapufa mellé tolta a labdát.

Morata szólója megalapozza Zakaria álombeli debütálását

A második játékrészben eleinte a Verona vette át az irányítást, de a vendégek nem tudták megtörni a Juvét a rengeteg keresztlabdával. A Bianconeri nem sokat ment előre, de aztán Morata szólóba kezdett: A spanyol végigvonult a középpályán, majd a büntetőterület jobb oldalán szabadon játszotta Zakariát. Egyedül Montipo előtt a Gladbach újonca megőrizte hidegvérét és a bal sarokba lőtt – a következő álom debütálás (61.).

A 2:0 már nem forgott veszélyben, a Juve végig következetesen védekezett, de támadásban alig kockáztatott. A hazai győzelemmel csökkent a különbség az Öreg Hölgy és a Serie A első három helyezettje között, de az AC Milan hátránya még mindig hét pont. Mielőtt a negyedik helyen álló Bianconeri vasárnap a Bergamo ellen lépne pályára a csúcsrangadón, csütörtökön a Sassuolo elleni kupamérkőzés következik.