неделя, април 28, 2024
HomeSerie AВлахович и Закария вкараха в дебюта си: Ювентус победи Верона

Влахович и Закария вкараха в дебюта си: Ювентус победи Верона

Душан Влахович и Денис Закария отпразнуваха мечтания дебют за Ювентус Торино срещу Хелас Верона. За победата с 2:0 и двамата вкараха решителните голове.

Очакваше се Влахович да започне директно срещу Хелас Верона девет дни след подписването си за 70 милиона евро. „Старата госпожа“ твърде много копнееше за нов централен нападател, който да бъде ключовата връзка между Мората и Дибала. В Юве обаче можеха само да мечтаят, че сърбинът веднага ще се превърне в опорна точка на атакуващата игра на „бианконерите“ – но точно така се случи.

Само след седем минути Влахович за първи път показа качествата си, но острият му удар от 17 метра беше отразен от стража на Хелас Монтипо. Десет минути по-късно обаче вратарят на гостите беше безпомощен: Дибала разигра Влахович и талантливият нападател с глава преодоля бързащия Монтипо за 1:0 за Юве.

В резултат на това италианските рекордьори не се появяваха толкова често в наказателното поле на смело играещите гости, но когато го правеха, Влахович беше точно в центъра. Отново и отново той бе мишена на кръстовища и комбинации, а след 38 минути 22-годишният играч едва не вкара гол: Мората подаде точно към Влахович, но от няколко метра той прокара топката покрай далечната греда.

Соло на Мората подготвя мечтания дебют на Закария

През втория период Верона първоначално пое инициативата, но гостите не успяха да прекъснат Юве с многобройни пропуски. Бианконерите не направиха много напред, но след това Мората излезе на солова позиция: Испанецът премина през средата на терена и след това пусна към Закария отдясно на наказателното поле. Останал сам срещу Монтипо, новакът от Гладбах запази хладнокръвие и стреля в левия ъгъл – следващият дебют на мечтите (61.).

2:0 вече не беше в опасност, Юве се защитаваше последователно през цялото време, но почти не поемаше рискове в атака. Домакинската победа намали разликата между Старата госпожа и първите трима в Серия А, но Милан все още изостава със седем точки. Преди бианконерите, които сега са четвърти, да се изправят срещу Бергамо в мача за върха в неделя, те имат мач за купата срещу Сасуоло в четвъртък.