szerda, május 22, 2024
HomeFootballVeiga és Dudu ragyog: a Palmeiras az Al-Ahly ellen döntőbe jutott

Veiga és Dudu ragyog: a Palmeiras az Al-Ahly ellen döntőbe jutott

A Palmeiras Sao Paolo bejutott a klubvilágbajnokság döntőjébe. A brazil Copa Libertadores-győztesek legyőzték az egyiptomi Al-Ahlyt.

A klubvilágbajnokság első elődöntőjében, amelyet az Al-Nahyan Stadionban (Abu Dhabi) rendeztek, a Palmeiras 2-0-ra nyert – de a 39. percig kellett várni a megváltó vezetésre. Veiga volt az, aki a labdaszerzés után Dudu által előkészített helyzetben a kapu előtt tartotta magát (39.). Néhány perccel a második félidő elején a dél-amerikaiak ismét gyors előretörést produkáltak, ezúttal Dudu fejezte be Veiga asszisztját félpályáról, határozott lövéssel a hosszú sarokba.
Az afrikai CAF Bajnokok Ligája győztese, az

Al-Ahly, amely tavaly a Bayern München elődöntős ellenfele volt, úgy tűnt, hogy a záró szakaszban ismét izgalmassá tudja tenni a mérkőzést. Sherif gólját azonban a VAR közbelépése után offside-nak ítélték. Nem sokkal később Ashraf piros lapot kapott durva játékért (81.)

Az előző idény harmadik helyéért vívott mérkőzés (3:2 n.E. az Al-Ahly javára) újrajátszása ezúttal a brazilok javára dőlt el, akik a jövő szombati döntőben a szerdán egymással szemben álló Al-Hilal Riyadh (Szaúd-Arábia) és a Chelsea FC meccsének győztesével találkoznak.

Második fordulóban a brazilok az Al-Ahly ellenfelei lesznek.