hétfő, május 6, 2024
HomeUEFA Europa LeagueVajon Haaland debütáló sorozata a Glasgow ellen talál folytatást?

Vajon Haaland debütáló sorozata a Glasgow ellen talál folytatást?

A Glasgow Rangers elleni hazai Európa Liga-mérkőzésen visszatér Erling Haaland? Erre a kérdésre két nappal a BVB meccse előtt még mindig nyitott a válasz. Ha a kivételes csatár csütörtökön is fut, akkor egy lenyűgöző sorozat folytatódhat.

A képek, amelyeket a Ruhr Nachrichten hétfő délután a dortmundi edzőpályát kívülről szemlélve tudott elcsípni, majd a világba közvetíteni, reményt adtak a BVB-szurkolóknak: Erling Haaland a pályán edz – erre azóta nem volt példa, hogy a norvég január 22-én, a TSG Hoffenheim elleni idegenbeli mérkőzésen egy sprint közben megsérült. Ezt megelőzően csak a súlyzós teremben dolgozott a pályára való visszatérésén.

Az, hogy Haaland mennyire lesz bevethető már csütörtökön, amikor a Bajnokok Ligájából kiesett BVB a Glasgow Rangersszel találkozik az Európa Liga-selejtezőt megelőzően, bevallottan még nyitott kérdés. A BVB vezetői Marco Rose edző körül eddig nem kapkodtak el semmit, ha Haalandról van szó. A csatár túl fontos és értékes a Borussia számára ahhoz, hogy a legkisebb felesleges kockázatot is vállalja. Több információ szerdán várható, amikor a brackeli záróedzésre kerül sor – esetleg a közelmúltban hiányzó Marius Wolf (belső szalaghúzódás) és Giovanni Reyna (betegség) is, akik a hét elején mindketten egyénileg dolgoztak a visszatérésükön.

Haaland folytatja lenyűgöző sorozatát?

Ha Haaland a héten a Rangers ellen, vagy a február 24-i visszavágón az Ibrox Stadionban visszatér, a támadó folytathatja lenyűgöző sorozatát, ami az első Európa Liga-meccse lesz a fekete-sárgáknak: A 21 éves játékos eddig minden versenydebütálásán betalált a BVB színeiben, 2020 januárjában az FC Augsburg elleni Bundesliga-debütálásán három gólt szerzett (5:3). Haaland első DFB-kupa-mérkőzésén (3:2 Brémában, egy gól), első Bajnokok Ligája-mérkőzésén (2:1 a Paris ellen, két gól) és első Szuperkupa-mérkőzésén (2:3 München ellen, egy gól) is eredményes volt a Borussia színeiben.

A csatár még a 2018/19-es szezonban gyűjtötte be első perceit az Európa Ligában, amikor öt percre lecserélték az RB Salzburg mezében – ez maradt az eddigi egyetlen perce a bajnokságban.