péntek, május 10, 2024
HomeMotorsportsÚjabb monacói kudarc Ricciardónak: Hamilton 2016-os stratégiája nem működik

Újabb monacói kudarc Ricciardónak: Hamilton 2016-os stratégiája nem működik

Hová tűnt a régi monacói specialista Daniel Ricciardo? A hercegségben elért 13. helyezéssel az ausztrál ismét elmaradt a várakozásoktól 2022

A McLaren pilótája, Daniel Ricciardo sorozatban másodszor is alulmaradt a monacói versenyhétvégén, annak ellenére, hogy a hercegség legendás pályája a múltban abszolút kedvenceként ismert volt.

Míg a 2016-os szezonban csak azért veszítette el a biztosnak hitt győzelmet, mert a Red Bull szerelői elszólták magukat egy kerékcsere során, két évvel később jóvátette a hibát, és az egész hétvégét uralva, egy komoly motorprobléma ellenére is megérdemelt monacói győzelmet aratott.

A tavalyi évben azonban, amikor a McLaren színeiben indult az első Monacói Nagydíjon, alaposan kikapott csapattársától, Lando Norristól. Míg a brit még a dobogón is végzett, addig Ricciardo csak a tizenkettedik lett, de ennél is nehezebb, hogy még csapattársa is lekörözte

Az idei szezonban ismét nem alakult sokkal jobban az ausztrál számára a verseny a hercegségben. Míg Norris a hatodik hellyel, valamint a leggyorsabb körrel értékes pontokat szerzett a csapatnak, addig Ricciardo nem tudott a 13. helynél előrébb kerülni, mintegy 45 másodperccel lemaradva csapattársa mögött.

Ennek megfelelően csalódott volt a verseny után: „Igazából nem sok mindent lehet mondani. Sok minden történt anélkül, hogy bármi is történt volna” – motyogja. „Azt hiszem, a lényeg az, hogy ez nem volt egy erős hétvége, és nem voltunk elég gyorsak ahhoz, hogy támadjuk a többi versenyzőt. Csak trükkös volt.”

Ricciardo azonban eleinte nagy lehetőséget látott, amikor a futam előtt eső zápor csapott le a Côte d’Azurra: „Nevettem, amikor megláttam azokat a körülményeket. Amikor a pole pozícióban vagy, természetesen nem akarod ezt, de amikor a 14. helyen indulsz, mint én, akkor kedvező lehetőségként tekintesz rá. És ez elég ritka Monacóban, mert általában minden a kvalifikáción múlik.”

Ricciardót kétszer is megelőzték a pályán

„Kipróbáltunk néhány dolgot, és megpróbáltunk minél tovább a nedves gumikon maradni, hogy megspóroljuk a boxkiállást, és egyenesen a slickekre menjünk” – mondta Ricciardo. A stratégia azonban csak bizonyos mértékig vált be az ausztrálnak, hiszen a pályán többek között Sebastian Vettel és Pierre Gasly is megelőzte őt a köztes pályán.

„Nehéz volt. Úgy éreztem, hogy egy olyan ponton vagyunk, ahonnan nincs visszaút. Kicsit túlzásba vittük, de két-három körre nem lett volna értelme átállni intermediate-ra. Szóval csak kiültünk” – magyarázta a McLaren pilótája.

„Elérkeztünk egy olyan pontra, ahol meg kellett próbálnunk kitartani, és egyenesen a slickekre váltani. Még néhány körön át tudtam tartani Gaslyt, de aztán nem láttam őt a medencénél, és azt gondoltam: „Oké, azt hiszem, a holtponton van mellettem.”. De még ha nem is ért volna oda, néhány kanyarral később valószínűleg megelőzött volna.”

„Szóval megpróbáltam megválasztani a csatáimat” – mondta Ricciardo. „Csak azt mondtam magamnak: ‘Ha a megfelelő időben rakjuk fel a slickeket, talán öt, hat vagy hét másodpercet nyerhetünk egy körön. Csak erre gondoltam. „

Ricciardo: Csak a 2016-os Hamilton-stratégiára gondoltam

A 18. körben az ausztrál végül az elsők között váltott a kemény gumikra, bár csak egy kis előnyt tudott behozni, így a boxkiállással korrigált 14. helyen maradt, és csak később profitált Kevin Magnussen kieséséből.

„Volt bennem egyfajta késztetés, hogy ezt a stratégiát alkalmazzam, egyszerűen azért, mert Lewis ezt tette velem 2016-ban, és ez bevált neki. Ez mindig is ott volt a fejemben” – magyarázta Ricciardo. „Természetesen szeretnék hamarosan jó eredményt elérni, de ezen a hétvégén messze voltunk ettől. „

Amikor konkrétan a 2016-os versenyről kérdezték, így emlékezik vissza: „Olyan régen volt, de valójában csak hat év. Még mindig elég frissnek érzem, de az elmúlt két év itt elég távol állt az ilyen eredményektől.”