szombat, április 27, 2024
HomeMotorsportsMotoGP 2022 címvédés: Quartararo üldözői csatatervekkel

MotoGP 2022 címvédés: Quartararo üldözői csatatervekkel

Aleix Espargaro és Francesco Bagnaia hadat üzen a világbajnokságot vezető Fabio Quartararónak – és ott van Enea Bastianini

A hétvégi barcelonai Catalunya Nagydíjjal a 2022-es MotoGP világbajnokság lassan, de biztosan a szezon első felének végéhez közeledik. A Finn Nagydíj törlése után Barcelona a kilencedik a 20 futam közül az idei világbajnoki naptárban.

Pusztán matematikailag a szezon első fele a Sachsenringen megrendezésre kerülő Német Nagydíjjal zárul (június 19-én). A hathetes nyári szünet előtt azonban még hátravan a Holland Nagydíj Assenben (június 26.). Éppen ezért a paddockban arról beszélnek, hogy a szezon első fele továbbra is három futamból áll majd.

A MotoGP jelenlegi 2022-es tabelláján a tavalyi világbajnok Fabio Quartararo áll az élen. Egy győzelem (Portimao) és három további dobogós helyezés után a Yamaha versenyzőjének jelenleg nyolc pont az előnye a meglepetésember Aleix Espargaro előtt az Aprilia-val szemben.

Espargaro egy győzelem (Termas de Rio Hondo) mellett négy dobogós helyezést szerzett. Ezek mindegyike az előző négy futamon született, mindegyikben a P3-as helyezéssel. A teljes mezőnyben Quartararo és Espargaro az egyetlenek, akik mind a nyolc futamon pontot szereztek az idei szezonban.

„Ami minket [az Apriliánál] illet, jó munkát végzünk” – mondta Espargaro, harcias üzenetet küldve Quartararo felé: „Természetesen még elég korán van a szezonban. De már most úgy gondolom, hogy a végsőkig harcban leszünk a világbajnoki címért.”

Legkésőbb az áprilisi Argentin Nagydíjon aratott meggyőző győzelme óta Espargarót az Aprilia RS-GP-vel a konkurencia is komoly riválisként tekint a futamok abszolút első helyeiért.

„Természetesen megtisztelő, hogy a többiek megváltoztatták a mentalitásukat velem szemben. De ez egyáltalán nem változtat a saját megközelítésemen” – mondja Espargaro, és bejelenti: „Valenciáig következetesen folytatom a saját utamat. „

Mindeközben Francesco Bagnaia két győzelme (Jerez és Mugello) ellenére már 41 ponttal van lemaradva Quartararo mögött a világbajnoki tabella jelenlegi negyedik helyén. „Elkövettem néhány hibát” – mondta Bagnaia, utalva elsősorban a két nulla pontjára.

A Ducati versenyzője a Losail-i szezonnyitón és Le Mans-ban is bukott, és ezzel értékes világbajnoki pontokat adott el. Ráadásul a katari balesete miatt a Ducati versenyzőtársa, Jorge Martin is kiesett a versenyből. Bagnaia mottója a nyári versenyekre: „Alapvetően úgy kell teljesítenem, mint egy gép”. Egy dolog világos: „Pecco” nem engedhet meg magának több hibát a címvédésben.

„De – teszi hozzá Bagnaia – nem szabad megfeledkeznünk Eneáról sem.” A már említett Enea Bastianini (Gresini-Ducati) a jelenlegi világbajnoki harmadik. A bajnokságot vezető Quartararo mögött 28 pont a hátránya. Bastianini három győzelemmel (Losail, Austin, Le Mans) a legeredményesebb ebből a szempontból a szezon nyolc futama után. De akárcsak Bagnaia esetében, az ő formagörbéjében is vannak görbék.

Bastianini Portimaóban és legutóbb Mugellóban is bukott, és ezzel fontos bajnoki pontokat adott el. Ettől függetlenül a Gresini versenyzője továbbra is a legnagyobb favoritnak számít arra, hogy a 2023-as szezonra a Ducati gyári csapatához kerüljön. Ha ez valóban megtörténik, akkor „Bestia” és „Pecco” egy olasz versenyzőpárost alkotna a jövőben az olasz gyári csapatban.