szerda, május 15, 2024
HomePremier LeagueSzoboszlai kései megváltása: a Liverpool győzött a kieső helyen álló Sheffield Unitednél

A domináns Liverpool FC nehezen jött ki a lépéshátrányból az előző nap menedzsert váltó, kieső helyen álló Sheffield United otthonában. Van Dijk ennek ellenére győzelemre vitte csapatát, a döntő 2:0-s gólt későn szerezte

A Premier League 15. játéknapján a Liverpool FC egy kis meglepetést okozott. Az alsóházi klub, a Sheffield United egy nappal korábban elbocsátotta Paul Heckingbottom menedzsert, helyére pedig a visszatérő Chris Wildert ültette. Öt változtatást hajtott végre a Burnley elleni 5-0-s kudarc után: Bogle, Vinicius Souza, Brooks, McAtee és Osula helyett Norwood, Fleck, Thomas (mind a kispadon), Baldock (sérült) és McBurnie (eltiltva) került be.

A Vörösök nemrég még a Fulham FC ellen küzdöttek, de végül 4-3-ra győztek. A második helyezettnek azonban javítania kellett az Arsenal előző napi, Luton elleni 4-3-as győzelmén. Klopp négy cserét hajtott végre: A sérült Matip mellett, akit Konaté váltott, Tsimikas, Gravenberch és Darwin a kispadra került, helyükre Gomez, Endo és Gakpo került.

Bár a vendégek kezdettől fogva átvették az irányítást, a Liverpool védekezésben sebezhetőnek tűnt a gyors ellentámadásoknál. Kelleher már tizenkét perc után mentett McAtee elől, miután Gomez figyelmetlenül elvesztette a labdát

Van Dijk teret teremt és gólt szerez

Dacára a teljes labdabirtoklási fölénynek, a Liverpool nem sokat tudott kihozni a játékból. Az előlépő Konaté fejjel járt közel, de Foderingham résen volt (24′). A gól amúgy is jött, hiszen az első félidő kilenc szögletéből egy vezetett sikerre. Ahmedhodzic Alexander-Arnold beadása után földre került egy van Dijkkal vívott párharcban – de sem Simon Hooper játékvezető, sem a VAR nem ismerte el a szabálytalanságot. A holland teljesen kiszolgáltatottan állt, és röplabdával (37′) 1:0-s félidei vezetést szerzett

A szünet után eleinte kevés változás történt. A Sheffield küzdött, a Liverpool birtokolta a labdát – az első veszélyes lehetőség pedig, hogy is lehetne másképp, egy Alexander-Arnold szögletből adódott: ezúttal Salah röplabdázott a büntetőpontról, de Foderingham erősen reagált, a léc fölé terelte a labdát, így az egyiptomi nem szerezte meg 200. gólját a Vörösöknek (55′)

Foderingham hárít Darwin ellen

A Liverpool innentől kezdve nem tudott több lehetőséget kialakítani és lezárni a gólok sorát. Csak a 77. percben lett ismét veszélyes a helyzet, de Darwin nem tudta legyőzni Foderinghamet Alexander-Arnold remek passza után.

A Sheffield továbbra is bátor maradt és továbbra is támadott, de csak a vörösök hibái után került veszélyes helyzetekbe. Az egyiket nem sokkal a vége előtt ismét Gomez követte el, aki McAtee-t invitálta a mezőnybe, ahol előbb három védőt is megvert, majd Konaté enyhe lökése után a földre került (87′) – de a sípszó elmaradt. Nem sokkal később Bogle egy ígéretes helyzetből kihagyott egy röplabdát (89′).

Darwin les, Szoboszlai fordít

Aki a hosszabbításban Szoboszlai kollektív megkönnyebbülést váltott ki a liverpooli szurkolókból. Miután Darwin 30 méterre a kaputól egy csúsztatott szereléssel megszerezte a labdát, a büntetőterületen belül szabadon találta a magyart, aki nem hibázta el a lehetőséget (90+4).

A Vörösök végül 2-0-ra győztek a Bramall Lane-en, és két pontra elléptek a listavezető Arsenaltól a tabellán. A Sheffieldnek azonban a Wilder visszatérése óta eltelt első fellépésén is bátorságot kell merítenie, hiszen a Penge sokkal jobban teljesített, mint az előző hetekben

A Liverpool számára csütörtökön (18:45) az Union Saint-Gilloise otthonában folytatódik az Európa Liga – de a Vörösöknek már a csoportgyőzelem is a zsákban van. A bajnokságban vasárnap (17.30) a Manchester Unitedet fogadják a csúcsrangadón. A Sheffield szombaton (16 óra) a Brentforddal találkozik otthon.