hétfő, május 20, 2024
HomeMotorsportsSupersport 300 világbajnoki szezonzáró Portimaóban: Dirk Geiger a negyedik helyen végzett a...

Supersport 300 világbajnoki szezonzáró Portimaóban: Dirk Geiger a negyedik helyen végzett a világbajnokságon

A holland Jeffrey Buis világbajnokként fejezi be a 2023-as Supersport 300-as világbajnoki szezont – Dirk Geiger egy ponttal lemarad a vb-bronzról

A Freudenberg-KTM versenyzője, Dirk Geiger a negyedik helyen fejezte be a 2023-as Supersport 300-as világbajnokságot. A 21 éves mannheimi versenyző idén egy futamgyőzelmet ünnepelhetett, és helyezésekben vezette a bajnokságot. A Portimaóban megrendezett szezonzárón Geiger a negyedik helyre csúszott vissza a versenyzők rangsorában, annak ellenére, hogy a szezonzárón dobogóra állhatott.

„Nagy kár elveszíteni a harmadik helyet a bajnokságban, annak ellenére, hogy felállhattam a dobogóra” – nyilatkozta Geigern a vasárnapi harmadik hely után.

„Nagyon csalódott vagyok, másrészt viszont örülök is, hogy a dobogóra állhattam. Ez egy nagyon kemény szezon volt, sok hullámvölgydel és hullámvölgyekkel. A csapat nagyszerűen dolgozott. Mindent beleadtunk” – jegyezte meg a német.

Jeffrey Buis másodszor is 300 köbcentis világbajnok

A holland Jeffrey Buis (Kawasaki) az utolsó futamon biztosította be a bajnoki címet. Buisnak egy tizenegyedik hely is elég volt ahhoz, hogy megszerezze második világbajnoki címét a 300 köbcentis kategóriában. A 21 éves versenyző a 2020-as szezonban már megszerezte a bajnoki címet.

Spanyol világbajnoki riválisa, Jose Luis Perez (Kawasaki) a szezon utolsó futamán elsőként ért célba, de a verseny után veszélyes motorozásért büntetést kapott. De még a győzelemmel együtt sem tudta volna Perez megakadályozni Buist a bajnoki cím megszerzésében.

A Yamaha versenyzője, Mirko Gennai megörökölte a győzelmet a második portimaói futamon, így a világbajnokság harmadik helyén zárta a szezont.

Lennox Lehmann hiányzik a portimaói szezonzáróról

Lennox Lehmann (Freudenberg-KTM) kihagyta a szezonzárót. A fiatal drezdai versenyző az elmúlt hétvégén Aragóniában eltörte a combját, és Spanyolországban meg kellett műteni.

Egyelőre nem tudni, hogy Lehmann mikor ülhet újra versenymotorra. A KTM versenyzője az elmúlt szezonban ünnepelhette első világbajnoki győzelmét. A bajnokságban Lehmann a 16. helyen végzett.