сряда, май 29, 2024
HomeMotorsportsФиналът на сезона в световния шампионат Supersport 300 в Портимао: Дирк Гайгер...

Финалът на сезона в световния шампионат Supersport 300 в Портимао: Дирк Гайгер завършва четвърти в световния шампионат

Холандецът Джефри Буис завършва сезона на Световния шампионат Supersport 300 през 2023 г. като световен шампион – Дирк Гайгер изпуска бронза от световния шампионат с една точка

Състезателят на Freudenberg-KTM Дирк Гайгер завърши Световния шампионат Supersport 300 за 2023 г. на четвърто място в генералното класиране. 21-годишният пилот от Манхайм отпразнува победата в състезанието тази година и оглави шампионата по места. На финала на сезона в Портимао Гайгер се смъкна до четвърта позиция в класирането при пилотите, въпреки че на финала на сезона завърши на подиума.

„Толкова е срамно да загубя третото място в шампионата, въпреки че се качих на подиума“, коментира Гайгер, след като завърши трети в неделното състезание.

„Много съм разочарован, а от друга страна и щастлив, че се качих на подиума. Беше много труден сезон с много възходи и падения. Отборът работи страхотно. Дадохме всичко от себе си“, отбеляза германецът.

Джефри Буис световен шампион в клас 300 куб. см за втори път

Холандският пилот Джефри Буис (Kawasaki) си осигури титлата във финалното състезание. Единадесетото място беше достатъчно за Буис да си осигури втората титла в Световния шампионат в категория 300 куб. см. 21-годишният пилот вече взе титлата през сезон 2020.

Неговият испански съперник в Световния шампионат Хосе Луис Перес (Kawasaki) пресече първи финалната линия в последното състезание за сезона, но получи наказание след състезанието за опасно каране. Но дори и с победата Перес не можа да попречи на Буис да спечели титлата.

Пилотът на Yamaha Мирко Генай наследи победата във второто състезание в Портимао, за да завърши сезона на трето място в световния шампионат.

Ленокс Леман липсва на финала на сезона в Портимао

Ленокс Леман (Freudenberg-KTM) пропусна финала на сезона. Младият състезател от Дрезден счупи бедрото си по време на последния уикенд в Арагон и трябваше да претърпи операция в Испания.

Не е ясно кога Леман ще може да се върне на състезателен мотоциклет. През изминалия сезон пилотът на КТМ отпразнува първата си победа в Световния шампионат. В шампионата Леман завърши на 16-а позиция.