vasárnap, május 12, 2024
HomeTennisLys lemarad a meglepetésről Pekingben

Lys lemarad a meglepetésről Pekingben

Eva Lys nagy győzelmet látott, de szűk vereséget szenvedett Pekingben.

A selejtezős Eva Lys lemaradt a meglepetésről a pekingi WTA-tornán. A 21 éves hamburgi teniszező 6:2, 3:6, 2:6, 2:6-ra kikapott a világranglista 16. helyén álló Jelena Ostapenkótól, pedig Lys sokáig nyíltan tartotta a párharcot a korábbi francia nyílt teniszbajnoknővel, és csak 1:56 óra után kellett vereséget szenvednie a lettnek.

Tatjana Maria (Bad Saulgau) az egyetlen német a kínai fővárosban zajló, 8,1 millió dollár összdíjazású torna második fordulójában. A 36 éves teniszező szombaton már a nyitómeccsét is két szettben nyerte Martina Trevisan (Olaszország) ellen, és most vagy a korábbi wimbledoni bajnok Jelena Rjbakinával (Kazahsztán/az 5. helyen), vagy a kínai Cseng Csinwen-nel (Kína) találkozik.

Lys (WTA 122. helyezett) először kvalifikálta magát egy 1000-es kategóriájú WTA-torna főtáblájára, és kitartóan küzdött a második fordulóba jutásért. Legutóbb a US Openen sikerült neki ez a továbbjutás. Augusztus végén Lys New Yorkban megnyerte első Grand Slam-meccsét, és közelebb került a világranglista első 100 helyezettjéhez.