csütörtök, március 28, 2024
HomeLigue 1Strasbourg: Caci késői egyenlítéssel a bajnok PSG ellen

Strasbourg: Caci késői egyenlítéssel a bajnok PSG ellen

A múlt hétvégén a Paris nyert a Lens ellen a bajnokságban, Strasbourgban azonban a PSG sztárjai ismét nem jutottak tovább a döntetlennél. A házigazdák így továbbra is reménykednek Európában.

Mauricio Pochettino a korai bajnoki győzelem után a Lens elleni 1-1-es döntetlen alkalmával sem kímélte támadó sztárjait, Neymart, Messit és Mbappét is bevetette. Először játszott viszont a strasbourgi támadó, amely a hatodik helyen még jogos reményeket fűzött az Európába jutáshoz.

A hazaiak nagyon korán vezetést szereztek Gameiro villámgóljával (2.), és a folytatásban is tartották magukat. Julien Stephan fiai újra és újra tűszúrásokat ejtettek a PSG védelmén. Ám egyszer a párizsiak megmutatták klasszisukat, és 1-1 lett az állás: Neymar tökéletes passzal kijátszotta a strasbourgi védelmet, Mbappé aztán higgadtan fejezte be (23.).

A szünetig Messi kihagyott egy szabadrúgást (28.), de a házigazdák is újra veszélyesek voltak Bellegarde távoli lövése révén (44.). A szünet után a PSG fellélegezhetett egy újabb lövéssel a második sorból. Ezúttal Prcic próbálkozott távolról (56.).

Mbappé gólt szerez, és megadja az alaphangot

A PSG azonban egyre dominánsabbá vált, és négy perc alatt két gólt szerzett: előbb ismét Neymar volt az, aki jól szolgálta ki Mbappét. Utóbbi azonban ismét keresztbe tett Hakimihoz, akinek csak be kellett tolnia (64.). Nem sokkal később Mbappé szerzett bravúrt, amikor Djiku horrorisztikus visszapasszára ugrott rá és góljával 3:1-re alakította az állást (68.).

A záró szakaszban Verratti még izgalmasabbá tette a meccset, amikor egy sikertelen tisztázási kísérlet után a labda a térdéről a saját kapujába pattant (75.). A strasbourgiak ismét fellázadtak, és újra és újra veszélyesek lettek. De csak a hosszabbításban mutatták meg magukat. Diallo kihagyta, de a Mainz leendő játékosa, Caci nem sokkal a vége előtt jobban tette, és egy keresztlabdát röplabdázott a kapuba (90.+2).

A ponttal a Strasbourg felugrott az ötödik helyre, és továbbra is jó esélye van arra, hogy a következő szezonban is Európában játsszon. Az elzásziak jövő vasárnap Brest vendégei lesznek – a PSG a Troyes-t fogadja.