петък, април 26, 2024
HomeLigue 1Страсбург: Caci с късен изравнителен гол срещу шампионите PSG

Страсбург: Caci с късен изравнителен гол срещу шампионите PSG

През изминалия уикенд Париж спечели шампионата срещу Lens, но в Страсбург звездите на PSG отново не успяха да стигнат по-далеч от равенството. Така домакините продължават да се надяват на Европа.

Маурисио Почетино не пощади нито една от атакуващите си звезди след ранната победа в първенството в равенството 1:1 срещу Lens и започна Неймар, Меси и Мбапе. За първи път обаче игра атаката на Страсбург, който на шесто място все още имаше основателни надежди за достигане до Европа.

Домакините поведоха много рано с мълниеносен гол на Гамейро (2-ри) и се задържаха в следващите минути. Отново и отново момчетата на Жулиен Стефан забиват точици в защитата на ПСЖ. Но веднъж парижани показаха класата си и резултатът беше 1:1: с перфектен пас Неймар надхитри защитата на Страсбург, а Мбапе хладнокръвно завърши (23.).

До почивката Меси пропусна да изпълни свободен удар (28-и), но домакините отново бяха опасни и чрез далечен удар на Белегард (44-и). След почивката PSG въздъхна с облекчение с още едно попадение от втория ред. Този път Прчич опита от дистанция (56-та).

Мбапе вкара скоба и даде тон

Накрая обаче ПСЖ стана по-доминиращ и вкара два гола в рамките на четири минути: Първо отново беше Неймар, който подаде добре на Мбапе. Последният обаче премина отново към Хакими, който трябваше само да вкара (64-та). Малко по-късно Мбапе вкара гол, когато скочи върху ужасяваща задна ножица на Джику и вкара за 3:1 (68.).

В заключителната фаза Верати направи мача още по-вълнуващ с неуспешния си опит да изчисти топката, която се отби от коляното му и влезе в собствената му врата (75-ата минута). Отборът на Страсбург отново се разбунтува и стана опасен отново и отново. Но те се усетиха едва след края на мача. Диалло пропусна, но бъдещият играч на Майнц Качи се справи по-добре малко преди края и с воле вкара гол (90.+2).

С тази точка Страсбург се изкачи на пето място и все още има добри шансове да играе в Европа през следващия сезон. Следващата неделя елзасците ще гостуват в Брест – PSG посреща Troyes.