szerda, május 22, 2024
HomeMotorsportsSRX Hartford: 2022-es bajnoki cím Marco Andrettinek, utolsó futamgyőzelem Chase Elliottnak

A Sharon Speedway-en Chase Elliott nyerte a 2022-es Superstar Racing Experience utolsó futamát, míg Marco Andretti ellentmondásos módon bajnokká koronázta magát

Marco Andretti a 2022-es Superstar Racing Experience (SRX) szezon bajnoka. Andretti, aki szombat este némileg ellentmondásos módon megszerezte a bajnoki címet, a sorozat társalapítója, Tony Stewart után a második bajnok a történelemben, a Tony Stewart és Ray Evernham által tavaly létrehozott rövid pályákon zajló stock car versenysorozat 2021-es szezonjának első szezonjában.

Az Ohio állambeli Hartfordban található 0,375 mérföldes földes pályán, a Sharon Speedwayen a szombat esti szezonzáró főverseny győztese Chase Elliott lett. A 2020-as NASCAR-bajnok már tavaly (akkor Nashville-ben) vendégként indult az SRX szezonzáróján, és simán nyert. Most éppen ezt tette Hartfordban. De ez csak mellékes volt.

Harc a bajnoki címért: Andretti megfordítja Newmant

Ryan Newman a pole pozícióból indult a főfutamon, köszönhetően a futamok legjobb eredményeinek (P1 és P4). A szezon döntő, 70 körös futamára azonban Marco Andretti az összesített éllovasként indult. A pole pozíciót megszerző Newman volt Andretti első üldözője a pontversenyben.

Newman vezetett a rajtnál, majd elvesztette a vezetést a vendég induló Chase Elliottal szemben, de visszaszerezte azt. A harmadik újraindításnál Newman és Elliott párbajozott a vezetésért, amikor Newman megpördült a harmadik helyen haladó Andrettitől. Az ütközés következtében a bajnokságot vezető és a második helyezett is a 13 autóból álló mezőny végére esett vissza.

Míg az élen Chase Elliott az Andretti-Newman ütközés utáni újraindításnál az új vezető Bobby Labonte mellett haladt, és gyorsan be is gyűjtötte őt, Tony Stewart kezdte éreztetni a jelenlétét. Elliottot megelőzve „Smoke” nem csak a versenyben, hanem rövid időre a címvédésben is benne volt.

Chase Elliott nyerte a szezonzárót – Andretti megmentette a bajnoki címet Newman elől

A futamgyőzelemért folytatott küzdelemben Elliott az utolsó újraindítás után visszavágott, megelőzte Stewartot, és megismételte 2021-es utolsó győzelmét egy másik pályán. Stewart a második helyen végzett Matt Kenseth mögött, de ez nem elég ahhoz, hogy zsinórban másodszor is bajnoki címet nyerjen.

Marco Andretti ugyanis a Newmannel való ütközése és a Ryan Hunter-Reay és Dave Blaney közötti balesetben való vétlen részvétele ellenére is a P8. helyen végzett. Andretti így győzelem nélkül is majdnem bebiztosította a bajnoki címet ebben a szezonban.

Amikor kiszálltak az autóból, volt néhány fújolás, de volt néhány éljenzés is. A késői balesetben Andretti megsérült a keze, de befejezte a versenyt – és megszerezte a bajnoki címet.

Ryan Newman, aki szintén érintett volt a Hunter-Reay és Dave Blaney közötti balesetben, a 9. helyen végzett a versenyen, közvetlenül Andretti mögött. A bajnoki címért folytatott küzdelem végső sorrendjében a Stafford Springs-i győztes két ponttal maradt alul. A címvédő Tony Stewart a harmadik helyen zárja a második SRX szezont.

Hőfutamok: öt autó ütközött az 1. futamban

A főfutam rajtrácsának meghatározására előzetesen megtartott két tizenkét perces előfutamot Ryan Newman és Chase Elliott nyerte. A legelső futamban (Heat 1) öt versenyző ütközött össze: Paul Tracy, Tony Kanaan, Matt Kenseth és a vendég indulók Ryan Blaney és Chase Elliott.

Michael Waltrip is érintett volt a balesetben, de megúszta. Az 1. futamban az első helyről indult, és végül Ryan Newman mögött és Marco Andretti előtt a második helyen végzett.

A 2. futamban Paul Tracy ismét teljesen átment a célvonalon. Ebben az esetben egy Ryan Hunter-Reayjel történt incidens volt az ok, amely a mezőny hátsó részében történt. Az élen Dave Blaney és Chase Elliott sokáig küzdött egymással a második futamban. Elliott győzött, az idősebb Blaney az utolsó pillanatban visszaesett. A P2 és a P3 Tony Kanaan és Bobby Labonte lett.

A Hartfordban, a Sharon Speedway-en rendezett döntővel véget ért a második SRX-szezon. Tony Stewart és Ray Evernham népszerű stock car versenysorozatának harmadik szezonjának versenynaptára még nem létezik.