kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsSpielberg - Christian Klien elégedett a McLaren vendégstartjával: "Elöl voltunk"

Spielberg – Christian Klien elégedett a McLaren vendégstartjával: „Elöl voltunk”

Christian Klien/Dennis Lind Spielbergben a JP-McLarennel egyszer a top 10-be jutott: Miért maradtak le szombaton és mennyire volt gyors a 720S GT3 valójában

Tizenegyedik és kilencedik hely a két futamon, valamint nyolcadik és tizenegyedik hely a két kvalifikáción: a JP Motorsport McLaren csapatának mérlege az ADAC GT Masters spielbergi vendégstartján rendben van. Christian Klien versenyző különösen elégedett a vasárnapi teljesítményével.

„Ma a kvalifikáción az autó nagyszerű volt. Aztán jött a mérnök, és azt mondta, hogy 0,267 másodperccel maradtunk le a pole-ról. Azt gondoltam, hogy ‘Király!'”,

De aztán szembesült az érem másik oldalával: Ez a 0,267 másodperc a 2. kvalifikációs futam tizenegyedik helyére volt elég! A Német GT Bajnokság mezőnye rendkívül kiegyensúlyozott volt a vasárnapi kvalifikáción: végül mind a 23 autó egy másodpercen belül volt egymáshoz képest!

„A helyzet nem volt túl szép, de ha ilyen közel van, akkor ez van” – mondta Klien. A versenyen azonban jobban mentek a dolgok: „Ismét jó versenyautónk volt. A rajtnál egy-két pozíciót előrébb léptünk. Aztán sikerült elkapnom Patric Niederhausert. Akkor a P8-ban voltunk. Dennis ezután maradt a P8-on. „

A McLaren pilótája, Klien úgy véli, hogy egy pozícióval több is lehetséges lett volna a ZVO Mercedes 8 (Juncadella/Marschalkowski) ellen. Lind ellenfele, Jan Marschalkowski azonban nem játszott bele: „Dennis megpróbált átpréselődni rajta. Másképp aligha lehet elhaladni az autó mellett. Aztán ahelyett, hogy egy helyet lépett volna feljebb, kettőt lépett vissza. „

McLaren sérült első splitterrel szombaton

A szombati versenyen sem ment minden simán a JP csapat számára. A 20-as Schubert-BMW-vel (Catsburg/Krohn) való érintkezés után egy leesett első osztószárnnyal küszködtek. „Onnantól kezdve körönként körülbelül nyolc tizedet veszítettünk. A nekifutás következtében meglazultak a csavarok” – panaszolta Klien.

„Aztán az első osztószárny lehajtható. Ez azt jelenti, hogy nincs aero az első tengelyen, és a diffúzor felé irányuló áramlás megszakad. Emiatt az első gumiabroncsok elhaltak, és onnantól kezdve semmi sem működött. Ezért mentünk visszafelé.” Az ötödik hely, amit a szombati versenyen a rajtfázisban kiharcoltak, így már nem volt tartható.

„De mi voltunk elöl” – zárta Klien. Valójában a fekete-arany McLaren 720S GT3 a verseny előtt titkos favoritnak számított a paddockban, aminek okaként újra és újra a jó végsebességét említették.

„De mi voltunk elöl” – zárta Klien.

A splitterprobléma miatt a vasárnapi adatokat néztük meg, és az egyes márkák versenyen legjobb helyezést elért autóját használtuk referenciaként, azaz a Schubert-BMW 63 (Costa/Aitken).

A második legjobb végsebesség Spielbergben

A vasárnapi futam átlagos végsebessége/pontja (legjobb 40 százalék):

BMW 29: 234,8 km/h

És ott látható, hogy a végsebesség tekintetében egyértelműen a McLaren volt a második erő, még akkor is, ha Klien a pénteki PK-ban még azt mondta: „A végsebesség tekintetében nem mi vagyunk a nagymenők, ahogy a többi csapatfőnök gondolhatja”. A JP Motorsport számára azonban a spielbergi hétvége elsősorban arról szólt, hogy tapasztalatot szerezzen az ADAC GT Mastersben.

További versenyek idén nincsenek napirenden, ahogy Klien elárulta: „Nincs átfedés a GT World Challenge Europe-mal, de amikor a Sprint Kupában és az Endurance Kupában versenyzel, az autók felkészítése már feszített tempójú. Nekem személy szerint még mindig megvan az összes Forma-1-es futam, amit kommentátorként csinálok.”

A spielbergi hétvége „egyszerűen jó alkalom volt arra, hogy belekóstoljunk a sorozatba és megismerjük azt csapatként”. Most azonban a McLaren-csapat visszatér a szokásos napi GT3-as tevékenységéhez: Ezen a hétvégén a GTWC Europe keretében a Le Castellet-i 1000 kilométeres verseny szerepel a programban.