kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsCsak P15 a Ducati hazai versenyén: Mi ment rosszul Jack Miller számára...

Csak P15 a Ducati hazai versenyén: Mi ment rosszul Jack Miller számára Mugellóban

Jack Miller 17,7 másodperccel csapattársa mögött ért célba a MotoGP mugellói futamán: a rajtnál történt ijedtség visszavetette Millert

A Ducatinál a gyári pilóta, Francesco Bagnaia győzelmét ünnepelték a hazai nagydíjon, Mugellóban. A boxok túloldalán azonban nem volt jó hangulat. Jack Miller a Ducati gyári versenyzőjeként valószínűleg utolsó Olasz Nagydíján csak a 15. helyen végzett, 17,7 másodperces hátránnyal a célban.

A tizenkettedik helyről induló Millerre nem várt könnyű verseny. „A nehéz szombatot egy igazán kemény vasárnap követte” – jegyezte meg a Ducati gyári pilótája, aki a negyedik sorból indult a versenyen, és a rajtnál jól tudott gyorsulni. Az első métereken Miller meg tudott előzni néhány riválist, de a gyors balos kanyar a vesztét okozta.

„Jól rajtoltam, és balra húzódtam, mert úgy gondoltam, hogy ott jó helyen vagyok. De aztán a többi lovas is balra húzódott. Nem volt több helyem, és át kellett hajtanom a füvön” – számolt be Miller, aki kénytelen volt levenni a lábát a gázról, miközben riválisai teljes gázzal hajtottak tovább San Donato felé.

Az első kör szerényen folytatódott. „Aztán az első kanyarban elég óvatos voltam. A modern MotoGP-ben nem jó óvatosnak lenni az első körben. Több pozíciót vesztettem” – számolt be Miller, aki a 22. helyen jött ki az első körből.

„Tudtam, hogy innentől kezdve hosszú lesz a verseny. Legalább néhány versenyzőt sikerült megelőznöm. De amikor utolértem Alex Marquezt, nagyon nehéz volt megelőznöm” – magyarázta Miller, majd kifejtette: „Nem voltam elég közel az 1-es kanyarban, mert időt vesztettem az utolsó kanyarból kijövet. Próbáltam párszor fékezni, de nem tudtam elmenni mellette.”

A Ducati várhatóan hamarosan bejelenti, hogy melyik versenyző lesz Francesco Bagnaia csapattársa a következő szezonban. Jack Miller potenciális utódai sem élték meg a jó Olasz Nagydíjat. Enea Bastianini kiesett, Jorge Martin pedig a 13. helyen végzett, közvetlenül Jack Miller előtt.

A közelgő barcelonai nagydíjon Miller már megerősítést nyerhet, hogy 2023-ban már nem a Ducati gyári csapatánál fog versenyezni. Az ausztrál elfelejti az ezzel kapcsolatos gondolatokat, és a sportszerű kihívásra koncentrál: „Szeretem Barcelonát, ott versenyképesnek kell lennem. Tavaly feljutottam a dobogóra. Ebben az évben is erősnek kell lennünk. „