csütörtök, április 25, 2024
HomeTennisSerena Williams 2022 első győzelmével Torontóban

Serena Williams 2022 első győzelmével Torontóban

A sokáig világelső Serena Williams idén először nyert mérkőzést, miután Wimbledonban nem sikerült a visszatérése.

A 40 éves amerikai 6-3, 6-4-re nyert a spanyol Nuria Parrizas Diaz ellen a torontói tornán, és bejutott a második fordulóba. A siker csak közel két óra játék után dőlt el. „Nagyszerű újra itt lenni Torontóban. Nem tudtam, hogy képes leszek-e itt játszani” – mondta Serena Williams közvetlenül a mérkőzés után.

A 23 Grand Slam-tornán győztes teniszező július közepén a wimbledoni füves pályás klasszikus tornán az első fordulóban kikapott a francia Harmony Tantól, miután egyéves sérüléssel bajlódott. Ezt követően kezdetben nyitva hagyta, hogy folytatja-e a karrierjét. A torontói torna a négy Grand Slam-torna után a második legmagasabb kategóriába tartozik. A teniszszezon négy legfontosabb eseménye közül az utolsó a US Open New Yorkban, amely augusztus 29-én kezdődik.