vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballSchröder önkritikája: "Nem hoztam jó döntéseket".

Schröder önkritikája: „Nem hoztam jó döntéseket”.

A német kosárlabda-válogatott két győzelemmel kezdte a hazai rendezésű Európa-bajnokságot. A Bosznia elleni teljesítmény mindazonáltal önkritikára adott okot – különösen a kapitány részéről.

A DBB csapata idegesen és kiszámíthatatlanul kezdte a meccset az NBA-sztár Jusuf Nurkicot körülvevő állítólagos esélytelenek ellen. Az első két negyedben a zömök center megtestesítette azt, amit csapata tervezett: agresszív, kemény védekezés és sok fizikalitás. „Az első percekben meglepett minket a fizikalitás” – magyarázta Dennis Schröder (18 pont, három lepattanó, kilenc assziszt) a németek nehéz kezdését, akik még tizenegy pontos hátrányban is voltak bő két perccel a nagyszünet előtt. „Még mindig hideg fejjel és egyszerűen játszunk, ez sokat elmond rólunk” – dicsérte a DBB kapitánya.

A második negyed vége előtt a házigazdák 18 ezer néző előtt Kölnben csökkenteni tudták a hátrányt, majd gyorsan a maguk javára fordították a meccset, más testbeszéddel, tempóval és sok agresszivitással is. „Felértünk a fizikalitásukkal” – mondta Schröder. Johannes Voigtmann „hosszú fázisokat” látott a hármas és négyes szakaszon, ahol „nagyon, nagyon jónak tűnt. „

„Ez nem volt olyan okos” – Tanulságos győzelem a DBB csapatának

A németek rövid gyenge időszakát leszámítva, amely 3:41 perccel a vége előtt hat pontra hozta fel Boszniát, és ismét feleslegesen feszültté tette a mérkőzést. „Azt hittük, hogy a meccsnek már vége. De az ellenfél túl jó ehhez. Ez nem volt túl okos dolog” – ismerte el Johannes Thiemann, aki a franciák elleni meccshez hasonlóan a kispadról beszállva, 14 ponttal és öt lepattanóval fontos lendületet adott.

Schröder – aki valóban túlságosan makacs és figyelmetlen volt az utolsó szakaszban – a csapat elé állt, egyértelműen vállalta a felelősséget: „Ott nem hoztam jó döntéseket. Nyugodtabban kell játszanom. Megnézem még egyszer a videón, de ez mindenképpen rajtam múlik.”

A végén mégis fontos 92:82-es német győzelem született, ami nemcsak továbbjutási esélyeiket növeli, hanem tanulságos is lehet. „Egy ilyen versenyen lesznek rossz szakaszok is” – mondta Voigtmann. Talán – tette hozzá a leendő milánói – nem is nézne ki olyan rosszul a németeknek, „ha ma ezek lennének a mi rossz fázisaink.”