неделя, април 28, 2024
HomeBasketballСамокритиката на Шрьодер: "Не взех добри решения".

Самокритиката на Шрьодер: „Не взех добри решения“.

Националният баскетболен отбор на Германия започна Европейското първенство у дома с две победи. Въпреки това представянето срещу Босна даде повод за самокритика – особено от страна на капитана.

Отборът на DBB започна мача срещу предполагаемите аутсайдери около звездата от НБА Юсуф Нуркич нервно и хаотично. През първите две четвърти едрогабаритният център олицетворяваше това, което отборът му беше планирал: агресивна, твърда защита и много физика. „Бяхме изненадани от физическата игра в първите минути“, обясни Денис Шрьодер (18 точки, 3 борби, 9 асистенции) трудното начало на германците, които дори изоставаха с 11 точки добри две минути преди почивката. „Все още запазваме хладнокръвие и играем просто, това говори много за нас“, похвали капитанът на DBB.

До края на втората четвърт домакините успяха да намалят изоставането си пред 18 000 зрители в Кьолн, след което бързо обърнаха мача в своя полза с различен език на тялото, темпо и много агресия. „Отговаряхме на тяхната физика“, каза Шрьодер. Йоханес Фойгтман е видял „дълги фази“ в трети и четвърти участък, в които е изглеждало „много, много добре“.

„Това не беше толкова умно“ – Поучителна победа за отбора на DBB

С изключение на кратък период на слабост от страна на германците, който доведе Босна до шест точки 3:41 минути преди края и отново направи мача ненужно напрегнат. „Мислехме, че мачът вече е приключил. Но съперникът е твърде добър за това. Това не беше толкова умно“, призна Йоханес Тийман, който, както и срещу Франция, даде важен тласък от пейката, записвайки 14 точки и 5 борби.

Schröder – който наистина беше твърде упорит и невнимателен във финалната фаза – се изправи пред отбора и ясно пое отговорност: „Не взех добри решения там. Трябва да играя по-спокойно. Ще го гледам отново във видеото, но това определено е моя работа.“

В крайна сметка Германия все пак постигна важна победа с 92:82, която не само увеличава шансовете им за класиране напред, но и трябва да бъде поучителна. „В турнир като този ще има и лоши фази“, каза Фойгтман. Може би, добави бъдещият милански национал, германците нямаше да изглеждат толкова зле, „ако това бяха нашите лоши фази днес“.