péntek, május 17, 2024
HomeTennisRublev kvalifikálta magát az ATP Finals-ra

Rublev kvalifikálta magát az ATP Finals-ra

Az orosz profi teniszező, Andrej Rubljov lett az ötödik játékos, aki kvalifikálta magát a torinói ATP-döntőre.

Az orosz teniszprofi Andrej Rubljov lett az ötödik játékos, aki kvalifikálta magát a torinói ATP-döntőre. A 26 éves játékos csütörtökön a bécsi ATP-torna negyeddöntőjébe jutott, és ezzel beverte a jegyét az év nyolc legjobb profi teniszezőjének szezonzárójára.

Rublev Bécsben a német topjátékos Alexander Zverev ellen lép pályára, miután 7-5, 6-3-as győzelmet aratott Matteo Arnaldi felett, akinek szintén van még esélye a torinói indulásra.

Rublev előtt Carlos Alcaraz, Novak Djokovic, Daniil Medvedev és Jannik Sinner kvalifikálta magát a szezonzáróra. A döntőt november 12. és 19. között rendezik Torinóban.

Rublew pénteken Bécsben találkozik Zverevvel

Rublew az ötödik helyen áll a világranglistán, és idén megnyerte a monte-carlói és a svédországi Bastad-tornát is. Most pénteken Bécsben a negyeddöntőben Zverev vár rá, aki előző este 6-2, 6-4-re verte a brit Cameron Norrie-t.

2016 óta Zverev nyolc párharcból ötször nyert Rublev ellen. Idén azonban a 26 éves játékos mindkét meccsét elveszítette Rublev ellen.