kedd, május 14, 2024
HomeTennisOlaszország a Davis Kupa döntőjében Sinner révén

Olaszország a Davis Kupa döntőjében Sinner révén

A világranglista 4. helyén álló teniszező először a régóta várt egyéni mérkőzést nyerte meg a Grand Slam-rekorder Djokovic ellen 6-2, 2-6, 7-5-re Malagában. Siner ezután Lorenzo Sonegóval összeállva 6-3, 6-4-re megnyerte a döntő párost a Djokovic/Miomir Kečmanovic duó ellen, és ezzel 2-1-re legyőzte a szerbet. A vasárnapi malagai döntőben Olaszország Ausztráliával találkozik, amely pénteken 2-0-ra verte a finnek esélytelenebbikét.

Sikeres visszatérés

Hat nappal azután, hogy Djokovic legyőzte Sinner-t az ATP-világranglista döntőjében, a két sztár ismét magas szintű teniszt játszott. Ezúttal az olasz volt az, aki győztesen távozott. Az elődöntő mérkőzés elején Kečmanović 6:7 (7:9), 6:2, 6:1-re hozta a szerbet Lorenzo Muzetti ellen

A német Davis-kupa-válogatott lemaradt a hagyományos csapatverseny csoportköréről, miután a február eleji selejtezőkörben vereséget szenvedett Svájctól. Michael Coleman kapitány csapatának a selejtező során a házigazda Bosznia-Hercegovina ellen sikerült a csoportban maradnia.