péntek, április 26, 2024
HomeFootballNeymar büntetője döntött - Brazília legyőzte Japánt

Neymar büntetője döntött – Brazília legyőzte Japánt

Brazília 1-0-ra legyőzte Németország vb-ellenfelét, Japánt a Kirin Challenge Cup hétfő délutáni mérkőzésén. A szamurájkékek sokáig állták a sarat a Seleção ellen, de Neymar büntetője meghozta a döntést.

A mérkőzés, amelyen Japán négy német légióst vetett be Endo, Itakura, Haraguchi és Tanaka személyében, nagy durranással kezdődött, amikor Neymar elsőre a bal kapufa mellé lőtt (2. félidő). A mérkőzés ezután kiegyenlített volt, a passzív brazilok kontratámadásban, a japánok pedig futásban. A japánok kapusa, Gonda újra és újra kiemelkedett az időnkénti brazil támadásokból. Mentett Raphinha (19.) és védett két veszélyes lövést Neymartól (27., 42.). Japán jól játszott, de igazi veszély nélkül

A szünet után a brazilok magasabb fokozatba kapcsoltak, de alig találtak rést a jól védekező szamurájkékek ellen. Ehelyett Itakura előtt adódott nagy lehetőség, de a lábai előtt kipattanó labda meglepte, és nem tudta bevenni (58.). Egészen a 75. percig tartott, mire igazi izgalom támadt a több mint 63 ezer nézővel telt tokiói stadionban. Miután Gonda védte Neymar veszélyes lövését, Casemiro a keresztlécet találta el (75.). De ez még nem volt minden: a büntető sípszót Richarlison kapta, akit a lövés előtt szabálytalankodtak. Neymar lépett oda a pontra, és lazán a bal sarokba lőtte a labdát. Az utolsó negyedórában Japán még futott, de egy Endo fejesgóltól (85.) eltekintve már nem voltak igazán veszélyesek, így maradt az 1-0 a Seleção javára.